2013-04-27
Łodzianka lepsza

PIŁKA NOŻNA Łódza Klasa DEYNA MKS Łodzianka - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 3-0 (1-0)

W sobotę 27 kwietnia w rozgrywkach Łódzkiej Klasy DEYNA KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki na wyjeździe przegrał z trzecim zespołem w tabeli MKS Łodzianka 0-3 (0-1).
Konstantynowianie rozpoczęli spotkanie fatalnie, już w pierwszej minucie tracąc gola. Jeden z zawodników gospodarzy płasko zagrał piłkę w pole karne, „zaspał” w bramce Damian Sujecki, a jego spóźniona interwencja już na nic się nie zdała. Była to jedyna warta odnotowania sytuacja w pierwszej połowie. Gra toczyła się głównie w środku pola, czasem graczom Łodzianki udało się dobrze zaatakować jednak ich strzały mijały bramkę gości. Gospodarzom udało się nawet zdobyć drugiego gola, jednak arbiter odgwizdał spalonego.
Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej, Łodzianka nadal nacierała, Włókniarz głównie się bronił. Gospodarze wykonywali wiele stałych fragmentów, gościom udawało się wychodzić z opresji (Damian Sujecki w świetnym stylu obronił strzał nożycami napastnika Łodzianki). W samej końcówce lepsza dzisiejszego południa drużyna gospodarzy zadała dwa nokautujące ciosy. Najpierw po faulu Piotra Marchewki i po strzale z rzutu wolnego piłka wpadła do bramki po dłoniach Damiana Sujeckiego. Ostatni gol padł po niepewnym wyjściu z bramki golkipera Włókniarza. Najlepszą sytuację na zdobycie gola dla Włókniarza w meczu miał wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Kamil Kucharski, główkując minimalnie obok bramki po dośrodkowaniu Kamila Rutowicza w ostatnich minutach gry.
Warto wspomnieć jeszcze o skandalicznym zachowaniu zawodników Łodzianki, którzy wielokrotnie w meczu, głównie podczas stałych fragmentów starali się zrobić krzywdę zawodnikom Włókniarza. Na drugą połowę nie wyszedł stoper konstantynowian, Maciej Skrzypek, po ciosie w żebra, a pod koniec spotkania plac gry musiał opuścić Rafał Witczak, nie będąc w stanie kontynuować gry po faulach zawodników MKS.