2013-04-28
Piątka się pokazała

PŁYWANIE Grand Prix - Puchar Polski w Oświęcimiu

W niedziele 28 kwietnia Grupa Centralna UKS „Piątka" Konstantynów Łódzki powróciła z obozu treningowego Kadry Polskiego Związku Pływackiego w Oświęcimiu. Od 19 kwietnia trenowaliśmy na obiekcie o wymiarach olimpijskich w profesjonalnych warunkach. Zgrupowanie zakończyliśmy startem w zawodach Grand Prix - Puchar Polski. Na tych elitarnych zawodach byliśmy dobrze widoczni. Jedną z największych gwiazd zawodów była Justyna Burska. Justyna startowała w trzech konkurencjach. Dwa razy przypłynęła na pierwszej pozycji, raz na drugiej. W klasyfikacji generalnej zawodów zajęła trzecią pozycję. Tym samym została najwyżej sklasyfikowana spośród reprezentantów województwa łódzkiego. Świetnie w gronie seniorskim pokazała się Michalina Zbrojewska. Dwa razy zajęła trzecie miejsce, w konkurencji 400 m st. zmiennym i 200 m st. klasycznym. Bardzo dobrze spisywali się pozostali zawodnicy „Piątki", Milena Karpisz, Gabriela Bakies, Dawid Szwedzki, Anna Nita i najmłodsza w ekipie, Patrycja Rzońca.