PRZYPOMINAMY. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na spotkanie z ojcem Konradem Hejmo, dominikaninem, opiekunem pielgrzymów polskich w Rzymie w czasie pontyfikatu św. Jana Pawła II.
W czwartek 30 lipca 2015 roku o godzinie. 18:00 w kościele Narodzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim, plac Kościuszki 4/5 ojciec Konrad Hejmo będzie przewodniczył Mszy świętej.
Po Eucharystii w salce przy plebani spotkanie, połączone z prezentacją jego książki „Bogu i Ojczyźnie”, poprowadzi red. Sebastian Karczewski, publicysta „Naszego Dziennika” i autor książek (m.in.: „Kamienowanie Ojca Konrada. Za kulisami oszczerstw”, „Zamach na Arcybiskupa. Kulisy wielkiej mistyfikacji” oraz wywiad-rzeka z ks. abp. Stanisławem Wielgusem: „Przestańcie się lękać”).
………………………………………....................................
W kwietniu 2005 roku, niedługo po śmierci Jana Pawła II, prof. Leon Kieres, ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej, publicznie zarzucił o. Konradowi Hejmo tajną współpracę z organami bezpieczeństwa PRL. Dokładna analiza faktów pozwala na stwierdzenie, iż oskarżenie było bezpodstawne. Co więcej, okazuje się, że sprawa oskarżeń wobec oddanego Kościołowi dominikanina i wieloletniego duszpasterza pielgrzymów polskich w Rzymie ma swoje „drugie dno”. O tym właśnie jest książka „Kamienowanie Ojca Konrada. Za kulisami oszczerstw”.
Sebastian Karczewski – dziennikarz, publicysta „Naszego Dziennika”. Autor kilku książek oraz licznych artykułów z zakresu pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI. W 2013 roku ukazała się jego książka „Zamach na Arcybiskupa. Kulisy wielkiej mistyfikacji”, w której na podstawie zebranych, w tym przez prokuraturę, dowodów, dokumentów i zeznań świadków dokonał rekonstrukcji zdarzeń odsłaniając kulisy brutalnej ofensywy przeciwko abp. Stanisławowi Wielgusowi, która pod hasłami „walki o prawdę”, posługiwała się kłamstwem. Uzupełnieniem publikacji była w 2014 roku książka „Przestańcie się lękać!”, będąca zapisem obszernej rozmowy autora z Arcybiskupem. Mimo ogromnego potencjału poznawczego obie publikacje zostały konsekwentnie przemilczane przez zdecydowaną większość środków społecznego przekazu, również katolickich, a w niektórych środowiskach znalazły się na swoistym „indeksie ksiąg zakazanych”. Już ten fakt może być dużą zachętą do lektury książki niniejszej książki.
Stanisław Byczkiewicz