2016-07-10
Trzeci medal ME Jakuba Kraski!

PŁYWANIE Mistrzostwa Europy Juniorów (dz.14-17, chł. 15-18 lat) Hódmezővásárhely (Węgry) 6-10.07.2016

Na Mistrzostwach Europy w Hódmezővásárhely (Węgry) konstantynowski pływak Jakub Kraska, wspólnie z kolegami, wywalczył w sztafecie 4x100 m st. zm. brąz dla Polski. To jego trzeci medal na tych zawodach (1-0-2)!
W niedzielę rano 10 lipca 2016 na Mistrzostwach Europy Juniorów (dz.14-17, chł. 15-18 lat) w Hódmezővásárhely (Węgry) Jakub Kraska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) na dystansie 50 m st. dow. uzyskał w eliminacjach czas 23.99 dający mu 45 miejsce. Spośród rówieśników wyprzedziło go tylko czterech rywali.
W swoim ostatnim starcie na ME, w niedzielę po południu, wspólnie z kolegami (Skierka Jakub, Kusto Robert, Chrzanowski Damian), w sztafecie 4x100 m st. zm. Jakub Kraska wywalczył brąz dla Polski. Dla konstantynowianina był to trzeci medal. Wcześniej, w sztafetach, zdobył złoto i brąz.