2016-08-17

Jeszcze przez tydzień

Wystawa Wiesławy Przybyło-Cieślik „Krakowskie opowieści” w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1) do 23.08 2016 (wtorek)

<ZDJĘCIA>
W Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu jeszcze przez tydzień będzie czynna wystawa Wiesławy Przybyło-Cieślik „Krakowskie opowieści". Ekspozycja prezentuje malarstwo i rysunek oraz „ruchome obrazy", czyli kostiumy artystki związanej z Konstantynowem Łódzkim.
Wiesława Przybyło-Cieślik to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma za sobą 30 lat pracy twórczej, w tym 7 lat w Teatrze Muzycznym w Łodzi na stanowisku asystenta scenografa i 17 lat pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Od 15 lat pracuje jako kustosz Galerii OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim. Prowadzi zajęcia Warsztaty Plastyczne „Format A4" dla młodych adeptów sztuki z całego miasta.
Wystawę można oglądać w Zgierskiej Galerii Sztuki MOK (ul. Mielczarskiego 1) do 23 sierpnia 2016 (wtorek).
…………………………………………………………………………………………………..
Krakowskie opowieści – rysunek, obraz i kostium
Wystawa pt. „Krakowskie opowieści” powstała z wewnętrznej konieczności. Potrzeby pokazania tego, co głęboko zapada w sercu, tak zupełnie bezwiednie i staje się istotą. Logicznym splotem wydarzeń, sztuczką, czy też nawet prowokacją. Te rysunki i obrazy spowodowane, obudzone, zdarzone… Czasami wydawać się mogą wyimaginowaną bajką, ilustracją, symboliczną notacją chwili. Nic bardziej mylnego…
Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i uśpiona magiczna Lanckorona. Artystyczna „Arka”(kawiarnia w lanckorońskim zaułku), Dorotka i Roman – KRÓLOWA I KRÓL, Marek Grechuta i Ptak – dusza. Ten ptak pojawia się już w „Camelocie” i uroki swe rzuca w trakcie śniadania. Gdzie Anioły i inne stwory!!! Poskładane urywki zdarzeń w jedną nić. Obraz ruchomy, nietrwały powstały z kawałków lodu na przedniej szybie samochodu, w magiczną sylwestrową noc 2016 r.
Zapraszam do obejrzenia wystawy, której sedno oddają słowa niemieckiego surrealisty Maxa Ernsta: „Malarz może wiedzieć czego nie chce! Ale biada, jeśli chce wiedzieć czego chce.”
•Krakowskie opowieści – rysunki piórkiem (I 1-2-3-4).
•Krakowskie opowieści – obrazy malowane na płótnie, technika mieszana (II 1-2-3-4).
•Krakowskie opowieści – obraz i kostium (III), farbowane ręcznie stroje z wykorzystaniem motywu barwnego z obrazu (III 1-2-3).
•Krakowskie opowieści – portrety rodzinne z aurą (IV 1-2-3-4-5-6-7), obrazy pragnienia w formie kwadratów.

Wiesława Przybyło-Cieślik