2017-10-08
Poseł PiS w naszym mieście

Poseł PiS w naszym mieście

Spotkanie mieszkańców z posłem RP Waldemarem Budą w Spółdzielni Inwalidów „Zgoda" 9 października 2017 (poniedziałek) 19:00.

PRZYPOMINAMY:

Spotkanie mieszkańców z posłem RP Waldemarem Budą odbędzie się w Spółdzielni Inwalidów „Zgoda" (Konstantynów Łódzki ul. 8 Marca 1) w dniu 9 października 2017 (poniedziałek) o godz. 19:00.
Waldemar Buda (ur. 21-09-1982, Turek), prawnik. Jest posłem w okręgu nr 9 (Łódź). Ukończona szkoła: Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji, Prawo - magister (2006) Aplikacja Radcowska przy OIRP w Łodzi, Radca prawny (2011) - studia podyplomowe
Z wypowiedzi posła Waldemara Budy na posiedzeniach Sejmu:
– Pozwólcie zbudować zaufanie do sędziów, do wymiaru sprawiedliwości. Czas wyrwać wymiar sprawiedliwości z fałszywego, dla państwa niezrozumiałego, a dla nas absolutnie nieakceptowalnego solidaryzmu korporacyjnego. (Posiedzenie nr 46 w dniu 18-07-2017. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym).
– Szanowni Państwo! Niezmienność składu sędziowskiego przy rozpatrywaniu konkretnej sprawy. Jako praktyk, radca prawny, muszę powiedzieć, że to rozwiązanie jest absolutnie konieczne. Wiem, że sprawy trwają wiele lat i rozpatrywanie przez kolejny skład sędziowski danej sprawy, która już trwa 3 lata, po pierwsze nie służy szybkości postępowania, a po drugie wpływa również na prawidłowość rozstrzygnięcia. Nawet jeśli sędzia i sąd w nowym składzie mieliby dobrą wolę i wszelkie predyspozycje do szybkiego i prawidłowego rozstrzygnięcia sprawy, to mogą umknąć ich uwadze te okoliczności, które były istotne, chociażby przy przesłuchaniu świadków. (Posiedzenie nr 43 w dniu 07-06-2017. Sprawozdanie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw).
– Szanowny Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Z wypowiedzi posłów opozycji wynika jeden dogmat: sędziowie mogą wybierać się sami. Dziwię się, że państwo tej reguły nie przełożyli na władzę wykonawczą i na władzę ustawodawczą, że w VII kadencji nie postanowili zwykłą ustawą, że ustępujący parlament będzie wybierał kolejny, a ustępujący rząd wybierze swoich następców. (Posiedzenie nr 39 w dniu 05-04-2017. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw).
<Aktualizacja: 2017-10-03>