2018-01-16
Kościół w Srebrnej już ogrzewany

Kościół w Srebrnej już ogrzewany

W kościele Nawiedzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim (Srebrna) zainstalowano system grzejny

Na początku grudnia 2017 w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim przy ul Janika 9 zainstalowano system grzejny. To kolejna świątynia w naszym mieście, w której ogrzewanie wykonała konstantynowska firma PPHU Peter-An Piotr Szczucki.
Na system grzejny składają się dwie nagrzewnice VTS VOLCANO VR 2 o mocy 8-50 kW każda, zasilanych gazowym kotłem wiszącym VAILLANT typ VU 656/ 4-5A o mocy 13,7-69,6 kW wraz z układem urządzeń kontrolno-pomiarowych.
Piotr Szczucki przybliża zasady funkcjonowania całego urządzenia:

– Układ ten jest wyposażony w szereg urządzeń kontrolno-pomiarowych i zabezpieczających. Automatyka sterująca zapewnia właściwą temperaturę wody grzewczej. Kocioł wytwarza gorącą wodę tłoczoną przez elektronicznie sterowaną pompę do dwóch wysokosprawnych aparatów grzewczo-nawiewnych, każdy z nich o mocy 8-50 kW. Aparaty te zapewniają wysoką efektywność ogrzewania wnętrza kościoła, a pracując pełną mocą, umożliwiają bardzo szybkie ogrzanie obiektu o dużej kubaturze, jakim jest kościół. Zbudowane one są z nagrzewnicy wodnej (w formie aluminiowego bloku lamelowego z dwoma rzędami wężownicy miedzianej) oraz wentylatora osiowego i kierownic powietrza (poziome żaluzje). Odpowiednio ustawione kierownice umożliwiają rozprowadzenie strumienia ciepłego powietrza równomiernie po całym kościele, aż do ołtarza. Każdy z aparatów grzewczych sterowany jest autonomicznym regulatorem prędkości obrotów. Regulator ten steruje wydatkiem powietrza oraz mocą cieplną urządzeń. Czas nagrzewania pomieszczenia zależny jest od prędkości obrotowej wentylatora i temperatury czynnika grzewczego .Utrzymywanie optymalnej temperatury w kościele jest możliwe dzięki zainstalowanemu regulatorowi temperatury, który został zaprogramowany w cyklu tygodniowym tak, aby zapewnić komfort podczas nabożeństw odbywających się w ciągu całego tygodnia.

Zamontowane ogrzewanie przyczyni się do ustabilizowania temperatury w kościele, która utrzymywana jest na minimalnym poziomie (zabezpieczającym przed zamarzaniem) – plus 5 st. C, a podczas nabożeństw ustawiona jest obecnie na plus 16 st. C – ustawiona na życzenie parafian. Komfort cieplny umożliwia parafianom czynny udział w nabożeństwie nawet podczas największych mrozów.
Dodatkowo zamontowany układ nagrzewnic, pozwala w sezonie letnim na szybszą wymianę powietrza wewnątrz kościoła.


Autoryzowany Instalator oraz Serwis Autoryzowany firmy Vaillant
PPHU Peter-An Piotr Szczucki
ul. Jana Pawła II 17
95-050 Konstantynów Łódzki
Salon Firmowy Autoryzowany Serwis
tel. 42 211 32 42
kom. 609 459 002
sklep@sklep-ogrzewanie.pl