2018-01-15

Jarzyny jak czary?

Zabawnie i edukacyjnie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece

<ZDJĘCIA>

Co to jest beta karoten, fosfor, skrobia? Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma witamina C?

Czy jarzyny zawarte w zupie jarzynowej mogą działać jak czary?
To tylko kilka z wielu pytań jakie nasunęły się nam po spektaklu Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego pt. „Komu zupki?”
To zabawne, a jednocześnie edukacyjne przedstawienie obejrzały dzieci z przedszkola „Magnolki”, które w dniu 15 stycznia 2018 r. wzięły udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.
Pozostając w temacie zdrowego odżywiania, dokładniej przyjrzeliśmy się też książce pt. „Przekroje. Owoce i warzywa”, która w zabawny sposób, z pomocą dużych ilustracji, opowiedziała nam jakie witaminy i minerały „mieszkają” w warzywach i owocach i co mogą „zdziałać” dla naszego zdrowia.
W kolejnej części naszego spotkania przyszła kolej na książkę – zgadywankę pt. „Odkryj gdzie…” . Były to zagadki o zwierzętach i okazało się, że nie wszystkie ciekawostki z życia zwierząt zawarte w tej książeczce, są nam znane, np. „Gdzie niedźwiedź polarny szuka jedzenia?”.
Na zakończenie naszego spotkania, korzystając z wizyty w bibliotece, mali klubowicze wybierali i rezerwowali książki do wypożyczenia.
Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do biblioteki!
WIDEO>>>
Tekst: Jadwiga Michalska
Zdjęcia: Anna Chanczak, Karina Katura
Wideo: Anna Chanczak