2018-02-10
Kadetki mają już medal i awans

Kadetki mają już medal i awans

PIŁKA SIATKOWA Turniej finałowy o mistrzostwo województwa łódzkiego w kat. kadetek, 9-11.02.2018

■ Kadetki UKS Lider Konstantynów Łódzki, w drugim dniu turnieju finałowego o mistrzostwo województwa łódzkiego, zapewniły sobie minimum srebrny medal i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
W Turnieju finałowym o mistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii kadetek,po dwóch piątkowych zwycięstwach w zmaganiach grupowych, w sobotę, 10 lutego 2018 w Tomaszowie Mazowieckim UKS Lider Konstantynów Łódzki pokonał ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 3:0 (25:22, 26:24, 25:22). Konstantynowianki mają już zapewniony srebrny medal mistrzostw województwa i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski (1-4.03.2018).
W niedzielę, 11 lutego 2018 UKS Lider będzie walczył z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki o mistrzostwo województwa. W Tomaszowie nieco więcej szans na wygraną mają gospodynie turnieju, ale konstantynowscy kibice wierzą, że Lider po raz czwarty z rzędu wywalczy złoty medal.
Do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek awansują pierwsze trzy zespoły z całego turnieju.
Awans już uzyskały UKS Lider Konstantynów Łódzki i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. O trzecie miejsce w województwie premiowane awansem walczą ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź i MUKS ABIS SP 64 Łódź.
Bernard Cichosz