2018-02-21
Lećmy z Łodzi na wakacje!

Lećmy z Łodzi na wakacje!

Morze, słońce, palmy i starożytne zabytki? Wystarczy kupić bilet z łódzkiego lotniska i trzy godziny później spacerować po Akropolu, leżeć na plaży lub pływać w ciepłym morzu. W tegorocznej ofercie lotów z Łodzi znajdzie się coś dla amatorów rodzinnego wypoczynku, żeglarzy, ale też poszukiwaczy przygód, którzy wolą bez planu, z plecakiem zwiedzać najpiękniejsze zakątki Europy.

Od 12 maja będzie można polecieć z Łodzi do Aten. Regularne połączenie otwiera irlandzki przewoźnik niskokosztowy Ryanair. Samolot będzie odlatywał w każdą sobotę o godz. 11.40, a w stolicy Grecji wyląduje o godz. 13.20. Z Aten do Łodzi samolot wystartuje o godz. 9.35 i wyląduje na Lublinku o godz. 11.15.
Godziny wylotu są bardzo wygodne dla żeglarzy, którzy przylatują do Aten wczesnym popołudniem, jeszcze tego samego dnia mogą się zaokrętować i wyruszyć w rejs. To również kierunek dla tych, którzy chcą połączyć zwiedzanie stolicy Grecji i okolic z wypoczynkiem na przykład w jednym z kurortów na Peloponezie. Bilety z Łodzi do Aten są najtańsze ze wszystkich portów - zaczynają się od 85 zł.
- To także idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią spędzić urlop nie na lądzie, albo w tygodniowym rejsie po Morzu Egejskim, Zatoce Korynckiej czy płynąc na Korfu. Obok fantastycznej przygody taki wyjazd jest także korzystny finansowo. Dzięki zabiegom łódzkiego lotniska bilety do Aten należą do jednych z najtańszych w ofercie Ryanaira na nadchodzący sezon letni – mówi Artur Fraj, Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego w Łodzi.
Po roku przerwy na łódzkie lotnisko wracają czartery. 15 czerwca rozpoczną się loty do Burgas w Bułgarii. Samoloty będą latały w piątki. Organizatorem wypoczynku w Bułgarii jest Biuro Podróży Rainbow Tours.
Od 20 czerwca – w każdą środę - można będzie polecieć z Łodzi do Antalyi w Turcji. To kierunek, który w ubiegłych latach cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu. Wypoczynek w Turcji organizuje Biuro Podróży Coral Travel Wezyr Holidays.
- Z naszych informacji wynika, że touroperatorzy są zadowoleni ze sprzedaży na obecnym etapie. Wiem, że cześć osób może mieć obawy, ze względu na to, że w ostatnich latach loty były odwoływane. Mogę zapewnić, że razem z touroperatorami postaraliśmy się tak to zorganizować, żeby loty się odbyły i wszyscy miło spędzili wakacje z wylotem z Łodzi – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.
Ceny są bardzo atrakcyjne, a loty bezpośrednie, bez międzylądowania w innym polskim porcie. Wakacje z wylotem z Łodzi sprzedają prawie wszystkie biura podróży w Łodzi i województwie, więc planując wypoczynek w Bułgarii lub w Turcji należy zaznaczyć, że zależy nam na wylocie z Łodzi.
- Od początku wsłuchiwałam się w Państwa głosy, że chcecie latać na wakacje z Łodzi. Teraz można. Latajcie Państwo z Łodzi, bo jeśli w tym roku wypełnimy samoloty, będziemy mogli negocjować więcej kierunków na następny sezon – mówi prezes Anna Midera.
<Materiał Biura Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów UMŁ>