2018-02-23
Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" 2018

Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" 2018

Obchody w Konstantynowie Łódzkim: 24 lutego – 4 marca 2018

Tak trzeba było - to ich najprostsza zasada. Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni. Umierając, do ostatniej chwili wierzyli, że Polska się o nich upomni. Upomina się od lat. Teraz powszechnie i oficjalnie. Najcięższe tortury, nawet tych najmłodszych, nie załamały. Inka prosiła, aby babci powiedzieć, że zachowała się jak trzeba. Teraz my musimy zachować się jak trzeba.
Program konstantynowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych":
24 lutego – 4 marca 2018
Wystawa „Żołnierze Wyklęci " – OSTATNI OBROŃCY NIEPODLEGŁEJ POLSKI (nawa boczna kościoła pw. Narodzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim, pl. Kościuszki 4/5)
1 marca (czwartek), godz. 13:30
VI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych" (Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, ul. łódzka 5/7)
3 marca (sobota), godz. 15:00
– Spotkanie historyczne poświęcone kpt. Stanisławowi Sojczyńskiemu
– Rozdanie nagród laureatom VI Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych"
(Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łódzka 28)
4 marca (niedziela)
– godz. 11:30 Msza św. w intencji „Żołnierzy Wyklętych" (kościół pw. Narodzenia NMP, pl. Kościuszki 4/5) i potem zakończenie uroczystości.

    Całe konstantynowskie obchody organizuje Klub Gazety Polskiej w Konstantynowie Łódzkim przy współudziale Komitetu Prawa Sprawiedliwości w Konstantynowie Łódzkim. Niedzielne uroczystości będzie uświetniać muzycznie Orkiestra Dęta OSP Kwiatkowice.

UWAGA:

Organizator odwołał Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" do grobu ks. prał. płk. Stanisława Czernika (trasa: kościół pw. Narodzenia NMP – ul. Łaska, cmentarz)

<Aktualizacja: 2018-03-01>

Bernard Cichosz