2018-03-02
Amelia i Oliwia

Amelia i Oliwia

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, sekcja piłki nożnej dziewcząt

■ Oliwia Olifierowicz jedzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 (Grodzisk Mazowiecki, 3-4.03.2018)
■ Amelia Majtczak w kadrze U-13 Łódzkiego Związku Piłki Nożnej na mecz przeciwko Mazowieckiemu ZPN
Drużyna dziewcząt w KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki istnieje od ponad roku i liczy ponad 20 zawodniczek. Początki nie były łatwe, gdy drużyna liczyła 5-7 zawodniczek i trenowała na orliku. Systematyczna praca przyniosła efekty. Teraz w Konstantynowie Łódzkim jest już drużyna z charakterem, ambicją, wolą walki. Dziewczęta występowały w dwóch ligach jednocześnie, a w okresie zimowym uczestniczyły w turniejach. W planach jest kolejna młodsza drużyna - roczniki: 2006/2007/2008/2009/2010.
Tomasz Wdówka, trener KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki (sekcja piłki nożnej dziewcząt) przekazuje naszym czytelnikom dwie dobre informacje o swoich podopiecznych.
1. Po wcześniejszych ustaleniach trenerów UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki zaprosił bramkarkę KKS Włókniarz Oliwię Olifierowicz do występów w swojej kadrze. Podpopieczna trenera Tomasza Wdówki, po dobrych występach w meczach mistrzowskich i towarzyskich (w rywalizacji z chłopcami i dziewczętami) wystąpi 3-4 marca 2018 roku w Grodzisku Mazowieckim w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu w kategorii wiekowej U14.
Wyniki MMP U-14 kobiet można śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony MMP www.futsalmmp.pl a na żywo relację TV można śledzić na stronie www.lajfytv.pl
2. W środę, 7 maca 2018 roku w Warszawie w meczu kontrolnym zespołów dziewcząt U-13 (młodziczki): kadra Łódzkiego ZPN – kadra Mazowieckiego ZPN barwy ŁZPN będzie reprezentować Amelia Majtczak, zawodniczka KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. To już kolejne powołanie jej do zespołu reprezentującego nasze województwo.
Wyróżnienia dwóch zawodniczek są wyróżnieniem całego zespołu.
POLECAMY: https://www.facebook.com/KKSDziewczyny/
Bernard Cichosz