2018-03-10
Dziesięć medali Piątki

Dziesięć medali Piątki

Trzecie eliminacje zawodów OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA, Warszawa, 10 marca 2018

■ W trzecich eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w sezonie 2017/2018 (Warszawa, 10 marca 2018) UKS Piątka Konstantynów Łódzki zdobywając 10 medali (3-2-5) zajął w klasyfikacji medalowej miejsce czwarte wśród 75 klubów z całej Polski.
W sobotę, 10 marca w Warszawie na 25-metrowej pływalni olimpijskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się trzecie eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA* w sezonie 2017/2018.
Do udziału zgłosiło się 1016 zawodników (552M+464K) z 75 klubów. UKS Piątka Konstantynów Łódzki wystawił 25 zawodników (12M+13K. Konstantynowianie zaplanowali 50 startów indywidualnych (24M+26K).

UKS Piątka Konstantynów Łódzki zdobywając 10 medali (3-2-5) zajął w klasyfikacji medalowej miejsce czwarte wśród 75 klubów z całej Polski (medale zdobyły 43 kluby). Trenerzy Robert Bujnowicz i Robert Żołądek oceniają to jako bardzo duży sukces swoich podopiecznych. Podkreślają, że Karina Łysakowska została najlepszą zawodniczką wśród dwunastolatek (za najlepszy wynik punktowy wg tabel FINA).

Medale (3-2-5) dla UKS Piątka zdobyli:
♦ ZŁOTE:
– Karina Łysakowska (2): 100 m dowolnym, 200 m zmiennym;
– Julia Ber: 50 m motylkowym (oraz miejsce 5. na 100 m dowolnym);
♦ SREBRNE:
– Szymon Iskra: 200 m zmiennym;
– Patryk Misztal 100 m zmiennym;
♦ BRĄZOWE:
– Szymon Iskra: 100 m klasycznym;
– Amelia Kaczmarek: 100 m klasycznym (oraz miejsce 5. na 50 m motylkowym);
– Patryk Misztal: 100 m klasycznym;
– Wiktoria Rucińska 100 m stylem klasycznym (oraz miejsce 9. na 100 m grzbietowym);
– Stanisław Workert: 200 m zmiennym.
Trenerzy oeniają też jako dobry występ innych zawodników (Inga Rucińska, Antonina Sulak, Oskar Nuszczyński, Julia Klimczak, Patrycja Petera, Wiktoria Kruk, Joanna Kowalczyk, Aleksandra Kaczmarek, Jan Gruszczyński, Klaudia Bujnowicz, Filip Figiel, Mateusz Dusiński).
………………………………….
* Od Młodzika do Olimpijczyka
Program i sposób przeprowadzania zawodów.
W sezonie 2017/2018 zaplanowanych jest sześć zawodów: w tym pięć zawodów których wyniki (zgodnie z pkt. 5, ppkt. g) będą brane pod uwagę przy tworzeniu klasyfikacji końcowej i list startowych do zawodów finałowych oraz zawody finałowe wg następującego terminarza:
Zawody eliminacyjne:
# 21.10.2017 r. (sobota) - zawody na pływalni 25 metrowej
# 09.12.2017 r. (sobota) - zawody na pływalni 25 metrowej
# 10.03.2018 r. (sobota) - zawody na pływalni 25 metrowej
# 07.04.2018 r. (sobota) - zawody na pływalni 50 metrowej
# 12.05.2018 r. (sobota) - zawody na pływalni 50 metrowej
Zawody finałowe:
# 09.06.2018 r. (sobota) - zawody na pływalni 50 metrowej
Zawody finałowe – Wielki Finał sezonu 2017/2018 – zostaną przeprowadzone w konkurencjach indywidualnych, w których przeprowadzane są zawody (z wyjątkiem stylu zmiennego) oraz w sztafecie 8 x 50 metrów stylem dowolnym.
# W zawodach finałowych w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej biorą udział 3 osoby, które uzyskały w sezonie 2017/2018 najlepsze wyniki według punktów FINA oraz najlepszych 13 osób według zestawienia punktów FINA, uwzględniającego cztery najlepsze wyniki ze wszystkich zawodów eliminacyjnych.
# W zawodach finałowych w sztafecie 8 x 50 metrów stylem dowolnym, prawo startu ma tylko jedna sztafeta z każdego klubu w 8-osobowym składzie mieszanym, w tym minimalnie 3 dziewczęta oraz obowiązkowo jeden trener. Trener płynie na ostatniej zmianie.

<Aktualizacja: 2018-03-10>

Bernard Cichosz