2018-03-23
Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora

Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW Piotr Kowalewski na konstantynowskim II Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora, 24 marca 2018 (sobota) 9:30

PRZYPOMINAMY:

   W sobotę, 24 marca 2018 (początek o 9:30) w hali CSiR w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się II Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w podnoszeniu ciężarów. W rywalizacji weźmie udział m.in. Piotr Kowalewski (KKS Włokniarz Konstantynów Łódzki) wielokrotny mistrz świata i Europy w kategorii masters.
   Jerzy Jaśniak senior zmarł przed dwoma laty (22 stycznia 2016) w wieku 74 lat.
Był członkiem Zarządu Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów w Łodzi, sędzią klasy państwowej, trenerem klubu KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.
Jerzy Jaśniak senior podczas służby wojskowej był zawodnikiem klubu Lotnik Warszawa, później karierę związał z rodzinnym Konstantynowem Łódzkim i Włókniarzem. Startował w kategoriach lekkiej i piórkowej, w wagach tych należał do krajowej czołówki, w dorobku ma medale mistrzostw Polski. Jako trener wychował wielu medalistów i rekordzistów mistrzostw Polski. Kochał sport i pracę z młodzieżą. Pracował z ogromnym zaangażowaniem, nie licząc na gratyfikację. Zawsze skromny, z ogromną chęcią niesienia pomocy innym, podzielenia się dobrą radą.