2018-03-16
Teatrzyk Kamishibai

Teatrzyk Kamishibai

Miejska Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprasza przedszkolaków i młodsze dzieci ze szkół podstawowych na nowe spektakle Bibliotecznego Teatrzyku Obrazkowego Kamishibai.
Kamishibai wywodzi się z Japonii. Jest to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie.
W piątek 16 marca 2018 r. przedszkolaki z Przedszkola „Pokaż Świat” uczestniczyły w 2 spektaklach Teatrzyku Kamishibai w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci.
Opowiadanie pt „Czułość” uświadomiło nam jaką wartość mają uściski, dobre słowa i dodawania sobie otuchy. To dzięki nim, po prostu łatwiej i bezpieczniej jest żyć.
Kolejne opowiadanie pt „O Panach Palcach”, było świetną zabawą i jednocześnie rymowaną pomocą edukacyjną w nauce liczenia.
Po spektaklu skorzystaliśmy z okazji, żeby pobawić się bibliotecznymi kukiełkami, a także uczestniczyliśmy w bibliotecznej zgaduj-zgaduli.
W ostatniej części spotkania skupiliśmy się na pięknych bibliotecznych książkach, decydując, którą zarezerwować do wypożyczenia.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do biblioteki razem z rodzicami.
Książki czekają!

<Aktualizacja: 2018-04-03>