2018-04-21
Pejzaż w Wolborzu

Pejzaż w Wolborzu

Zapowiedź XI edycji Pleneru Malarskiego PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ

Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej to cykliczna coroczna impreza malarska odbywająca się w różnych zakątkach naszego regionu. W tym roku Pejzaż odbędzie się w Wolborzu w powiecie piotrkowskim.

W zeszłym roku obchodzono dziesięciolecie akcji – relację z tego wydarzenia można przeczytać na http://www.rotwl.pl/podsumowanie_10_edycji_pleneru_malarskiego_pejzaz,5488,0,0.html
Od tego czasu wystawa „wędruje” po naszym regionie (maj: Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu; czerwiec: Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim).
Jednocześnie rozpoczyna się tegoroczna, już XI edycja imprezy - swój akces zgłosiło się około 70 artystów z całego województwa. Artyści spędzą tydzień w okolicach Wolborza i będą malować najatrakcyjniejsze miejsca. Plener zamknięty obędzie się w Wolborzu w pierwszym tygodniu lipca (2-8.07.2018).
Od maja do lipca trwać będzie plener otwarty - artyści będą odwiedzać powiat „na własną rękę” i korzystać z gościnności zaangażowanych w projekt gmin.
Główni organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim, ROTWŁ, Wolborskie Centrum Kultury, Gmina Wolbórz, Powiat Piotrkowski oraz pozostałe gminy powiatu piotrkowskiego, które zaangażują się w projekt i przyjęcie artystów.
Na zdj. X edycja Pleneru Malarskiego PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ, wystawa w holu dworca Łódź Fabryczna
Źródło (zdj.): http://www.e-kalejdoskop.pl/sztuka-a216/jubileusz-pleneru-r5602
Źródło (tekst): http://www.rotwl.pl/