2018-05-04
Cisza o „TAK dla S14”

Cisza o „TAK dla S14”

Umowa na budowę trasy S14 ma być podpisana 18 czerwca 2018.

■ W uzbrojenie gruntów włożyliśmy kilkadziesiąt milionów złotych, mamy przygotowane tereny pod zjazd z S14. To wszystko jest zamrożone.
■ 9 maja 2017 opublkowano komunikat o utworzeniu stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego „Tak dla S14”, które zostało zerejestrowane w KRS 26 lipca 2017.
■ „Tak dla S14” ma siedzibę w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2.
■ Od zarejestrowania „Tak dla S14” o jego działaniach cisza w przestrzeni publicznej.
■ Umowa na budowę trasy S14 ma być podpisana 18 czerwca 2018.

   Dokładnie przed rokiem (2017-05-04) umieściliśmy w naszym portalu notkę Włożyliśmy kilkadziesiąt milionów złotych o artykule Adama Woźniaka Przetarg na budowę trasy S14 zostanie powtórzony. Autor przytacza w „Rzeczpospolitej” słowa Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego:
– W uzbrojenie gruntów włożyliśmy kilkadziesiąt milionów złotych, mamy przygotowane tereny pod zjazd z S14. To wszystko jest zamrożone – mówił w marcu Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. /.../
   Po tygodniu (2017-05-09) napisaliśmy informację („Tak dla S14” coraz bliżej), że utworzenie stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego „Tak dla S14” jest coraz bardziej realne.
„Tak dla S14” z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 26 lipca 2017. KRS podaje następujący skład zarządu:
- Jacek Lipiński, prezes (burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego);
- Wojciech Budziarski, wiceprezes (członek zarządu powiatu zgierskiego);
- Krzysztof Habura, sekretarz (starosta pabianicki);
- Henryk Brzyszcz, skarbnik (burmistrz Konstantynowa Łódzkiego).
We wspomnianej naszej informacji („Tak dla S14” coraz bliżej) pisaliśmy również:
O celach stowarzyszenia wypowiedział się Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, jeden z inicjatorów powstania stowarzyszenia:
– Chodzi o doping dla rządu, aby decyzja o wyłonieniu wykonawcy została szybko podjęta. Stowarzyszenie chce także wspierać realizatorów – być w kontakcie z mieszkańcami, pośredniczyć w uzgodnieniach dotyczących kolizji prac z codziennym życiem, a także przyspieszać decyzje administracyjne, tak aby ta niezwykle potrzebna droga powstała jak najszybciej.
   Od czasu zarejestrowania stowarzyszenia o jego działaniach cisza. Trudno cokolwiek znaleźć w Internecie. Można mieć duże wątpliwości czy stowarzyszenie jest „w kontakcie z mieszkańcami”, nie wspominając już o jakichkolwiek próbach realizacji innych zadań jakie sobie postawiła ta organizacja.
…...................................................…………………………………..
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez GDDKiA w Łodzi, potwierdzonymi także w odpowiedzi na interpelację poselską przez wiceministra Marka Chodkiewicza, umowa na budowę trasy S14 ma być podpisana 18 czerwca 2018.

Bernard Cichosz

 

POLECAMY:
Przetarg na S14 przedłuża się. Umowa prawdopodobnie 18 czerwca