2018-05-06

Konstantynowskie święto biegania

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI XII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, 6 maja 2018

<ZDJĘCIA>
W niedzielę, 6 maja 2018 w Konstantynowie Łódzkim odbył się XII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II. Konstantynowskie zawody są włączone do CYKLU BIEGÓW O PUCHAR MARSZAŁAKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
Biegały dzieci kilkuletnie i dorośli w bardzo słusznym wieku. Trasę pokonali niepełnosprawni, niektórzy na wózkach. Kilka młodych małżeństw uczestniczyło w biegu razem z niemowlętami w wózkach.
Konstantynowskie święto biegania jest zawsze imprezą sprawnie przeprowadzoną. Organizatorom i współorganizatorom (Uczniowski Klub Sportowy Piątka Konstantynów Łódzki • Gmina Konstantynów Łódzki • Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim) pomagali liczni wolontariusze. Wyniki sportowe to domena sędziów. Nad porządkiem i bezpieczeństwem na trasie czuwali: Straż Miejska, Policja, służby medyczne. Tegorocznych uczestników do udziału zachęciła słoneczna pogoda. Na pewno niemałą zachętą były liczne nagrody. Imprezę tradycyjnie poprzedziła Msza święta dla uczestników zawodów w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Tekst i zdjęcia: Bernard Cichosz
<Aktualizacja: 2018-05-07>
<WYNIKI 1200 m>
<WYNIKI 5 km>