2018-06-02
KKS już spadł do klasy A

KKS już spadł do klasy A

PIŁKA NOŻNA Klasa okręgowa (grupa Łódź) 2 czerwca 2018

Kolejka 28: 2 czerwca 2018 (sobota)
Orzeł Parzęczew - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 2:0
■ Koniec nadziei kibiców KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki na pozostanie naszego zespołu w klasie okręgowej. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu wiadomo, że KKS już praktycznie nie uchroni się przed spadkiem.
W sobotę 2 czerwca 2018 w KLASIE OKRĘGOWEJ seniorzy KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki na wyjeździe przegrali z Orłem Parzęczew 0:2.
Dotychczas, w trzynastu meczach rundy wiosennej KKS wywalczył 14 punktów (4-2-7, 15:28). Po wszystkich spotkaniach konstantynowianie z 22 pkt (6-4-18, 32:84) zajmują miejsce 16. (ostatnie). Tracą do regulaminowo bezpiecznego 13 miejsca 6 pkt. Już tego nie uda się odrobić, bo konstantynowianie mają niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań z zajmującą to miejsce drużyną GLKS Sarnów/Dalików.

Miejsce 14., też bezpieczne po rozstrzygnięciach w wyższych klasach, wydaje się poza zasięgiem konstantynowian (wiele wyjaśni się w środę 6 czerwca 2018 po rozegraniu zaległego meczu Włókniarz Pabianice - UKS SMS Łódź).

To oznacza koniec nadziei kibiców KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki na pozostanie naszego zespołu w klasie okręgowej. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu wiadomo, że praktycznie KKS już nie uchroni się przed spadkiem.

Nasze redakcyjne przypuszczenia sprzed kilku mieisięcy okazały się trafne. Przypomnijmy, że już po pierwszych pięciu kolejkach rundy jesiennej klasy okręgowej i dwóch klasy B, komentując w naszym portalu dobrą postawę KAS-y, postawiliśmy trochę zaczepne pytanie: Za rok będą derby? KAS była wtedy liderem klasy B, a KKS w piątym meczu klasy okręgowej zdobył dopiero pierwsze bramki i pierwszy punkt. I chociaż bramek było niemało (4) to dały one tylko jeden punkt. Pierwszy w pięciu meczach.
Czy na pewno w przyszłym sezonie będą derby tego nie wiemy, bo klasa A ma kilka grup…
Bernard Cichosz

<Aktualizacja: 2018-06-03>