2018-06-05

Najsympatyczniejszy bohater książkowy

Wielki finał konkursu bibliotecznego w Konstantynowie Łódzkim

<ZDJĘCIA>

We wtorek 5 czerwca 2018 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprosiła wszystkich 134 uczestników XXIV Miejskiego Bibliotecznego Konkursu Plastycznego, zatytułowanego „Najsympatyczniejszy bohater książkowy” na uroczystą Imprezę Finałową.
W konkursie uczestniczyły dzieci z konstantynowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Nasi mali goście przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i przyjaciół.
Spotkanie zaczęliśmy widowiskiem teatralnym pt. „Harmonia”, w wykonaniu dzieci z Grupy teatralnej „Wierszaki” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, pod kierunkiem pani Lidii Karasińskiej. Przedstawienie bardzo podobało się dziecięcej widowni, która z dużym zainteresowaniem wsłuchiwała się w rozmowy leśnych zwierząt. A były to szczególne rozmowy, o tym, jak ważna jest dla nas wszystkich czysta woda i czyste środowisko. Bardzo dziękujemy młodym wykonawcom i pani Lidii za uświetnienie uroczystości.
W drugiej części imprezy nasi goście spotkali się z autorem książek dla dzieci, panem Marcinem Młynarczykiem, który opowiedział o swojej najnowszej książce pt. „Klekusi i Klekusia przygody przy siatce”. Pan Marcin zachęcił wszystkich do aktywnego spędzania czasu, a chętni mogli zagrać z autorem w siatkówkę. Tym naszym zabawom przyglądał się bociek Klekuś – Gość Specjalny imprezy. Książką o przygodach Klekusia i Klekusi pan Marcin Młynarczyk obdarował wszystkich uczestników konkursu.
W imieniu dzieci i własnym serdecznie Panu dziękujemy.
W ostatniej części naszego spotkania przyszła kolej na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.
Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

·Julia Zubkiewicz – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5
·Ewa Jabłońska –dyrektor Biblioteki Miejskiej
·Jadwiga Michalska – kierownik Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży

Bardzo dziękujemy przewodniczącej jury pani Julii Zubkiewicz, na której profesjonalną pomoc zawsze możemy liczyć.

Prace oceniane były w 4 grupach wiekowych.

Jury przyznało 18 nagród równorzędnych i 1 nagrodę główną.

Dzięki tegorocznemu konkursowi poznaliśmy Najsympatyczniejszego Bohatera Książkowego konstantynowskiej Biblioteki!
Jest nim – Kubuś Puchatek!
Kogo jeszcze lubią Czytelnicy konstantynowskiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży?
Łatwo to sprawdzić. Wystarczy przyjść do Biblioteki i obejrzeć wystawę prac konkursowych.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.
Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu, dziękujemy wszystkim gościom i życzymy Wam odkrywania nowych, sympatycznych przyjaciół z książek.

Tekst: Jadwiga Michalska
Zdjęcia: Anna Chanczak, Karina Katura
WIDEO: Anna Chanczak