2018-06-20

Amelia Majtczak wicemistrzynią Polski

Piłkarskie sukcesy młodej konstantynowianki

<ZDJĘCIA>

Amelia Majtczak, młoda piłkarka KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki została wypożyczona do klubu SMS ŁÓDŹ na rundę wiosenną zakończonego sezonu. W maju łódzki SMS (z Amelią w składzie) pod opieką trenera Sebastiana Papisa wygrał prestiżowy TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU dziewcząt do lat 12. Turniej ten uważany jest za jeden z największych w Europie. Mecz finałowy rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród zdobytych nagród były bilety na towarzyski mecz Polska-Litwa, indywidualne spotkanie z piłkarską reprezentacją Polski i udział w treningu reprezentacji Polski.
10 czerwca Amelia wraz z koleżankami z drużyny sięgnęła po kolejny tytuł. Tym razem dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo Polski młodziczek w piłce nożnej U-13 (roczniki 2005 i młodsze). Sukces cieszy tym bardziej, gdyż nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Jedynie czwórka dziewcząt w drużynie jest z rocznika 2005, pozostałe zawodniczki są młodsze.
Sukcesy młodej konstantynowianki zostały zauważone przez Polski Związek Piłki Nożnej. Amelia jako jedna z 8 dziewcząt z województwa łódzkiego otrzymała powołanie na obóz Letniej Akademii Młodych Orłów. Tam będzie mogła doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych trenerów w kraju.
Amelia swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęła w roku 2016 w Konstantynowskiej Akademii Sportu, gdzie pod okiem trenera Piotrka Stelmasiaka (w barwach KAS-u) cały sezon występując w drużynie z chłopcami rywalizowała we wspólnych rozgrywkach dziewcząt i chłopców. Tam wypatrzył ją trener drużyny dziewcząt KKS Włókniarz Tomasz Wdówka i zaprosił do swojej drużyny. Po transferze kolejny sezon rozegrała już w drużynie dziewcząt KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. I tu znów podczas meczów została zauważona przez trenerów SMS-u i kadry wojewódzkiej, co zaowocowało wypożyczeniem jej do klubu SMS Łódź na rundę wiosenną zakończonego sezonu.
O Amelii pisaliśmy już w „43bis”. Zanim zaczęła trenować piłkę nożną dała o sobie znać jako utalentowany sportowiec. W konstantynowskim UKS Centrum Sztuk Walki trenowała karate i w jego barwach zdobywała wiele medali na zawodach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć zaliczyć można srebrny medal w Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym Wilno 2015 oraz srebrny medal w Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym w Krakowie w 2016.
Poniżej na zdjęciach Amelia:
1/ w barwach KAS-y
2/ w barwach KKS-u
3/ o Puchar Tymbarku (na pierwszym planie)
4/ o Puchar Tymbarku
5/ młodziczki SMS Łódź
6/ o Puchar Tymbarku
7/ z reprezentacją Polski na Mundial (pierwszy rząd 4. od prawej)