2018-06-06
Książki na trawniku

Książki na trawniku

Z książkami i o książkach na… trawie – plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim, 6 czerwca 2018

„Czytanie łączy” to hasło tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom, który obchodzimy w dniach 2-10 czerwca. A my dodamy, że… czytać i rozmawiać o książkach można wszędzie, a tym bardziej na zielonej trawie, w parku miejskim przy fontannach!
Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 6 czerwca 2018 r. wyszliśmy z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK z Przedszkola „Magnolki” w Konstantynowie Łódzkim, czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni parku miejskiego.
Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”, a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.
Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy. W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.
Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.
Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.
WIDEO>>>

Tekst: Jadwiga Michalska
Zdjęcia: Anna Chanczak, Karina Katura
<Aktualizacja: 2018-06-25>