2018-07-13
Srebro MP Dawida Romanowskiego

PŁYWANIE Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, Oświęcim (13-15.07.2018)

■ Srebrny medal Dawida Romanowskiego, zawodnika UKS Piątka Konstantynów Łódzki w Mistrzostwach Polski 15-latków na dystansie 50 m dow.
■ Zawodnik UKS Piątka Konstantynów Łódzki Bartosz Skóra blisko podium (4) w Mistrzostwach Polski 15-latków na dystansie 50 m klas.
W dniach 13-15 lipca 2018 w Oświęcimiu odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów (15 lat). Już pierwszego dnia srebrny medal zdobył Dawid Romanowski, zawodnik UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Na dystansie 50 m dow. zajął 2-3 miejsce. To pierwszy medal mistrzostw Polski tego zawodnika. Dawid Romanowski jest piętnastym zawodnikiem Piątki z dorobkiem medalowym w zawodach tej rangi.
UKS Piątka zdobył już w swojej historii 202 medale (70-63-69) mistrzostw Polski w pływaniu we wszystkich kategoriach wiekowych (w bieżącym sezonie to jedyny medal MP).
Blisko podium był Bartosz Skóra, zawodnik UKS Piątka. Na dystansie 50 m klas. zajął 4-5 miejsce.