2018-07-17
Lokaty pływaków na mistrzostwach Polski

Lokaty pływaków na mistrzostwach Polski

PŁYWANIE Miejsca zawodników UKS Piątka Konstantynów Łódzki w MP 2017/2018 (stan na dzień 2018-07-30)

Do sezonu 2016/2017 Zimowe MP zaczynały się w grudniu (seniorzy i młodzieżowcy) i kończyły w marcu (14, 15, 16, 17-18 lat). W bieżącym sezonie (2017/2018) w marcu, po raz pierwszy, nie było juniorskich mistrzostw Polski (przeniesiono je na grudzień).
Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (24-27 maja 2018) odbyły się w Łodzi i stąd liczna ekipa bardzo młodych zawodników Piątki rywalizująca z seniorami.
Poniżej lokaty reprezentantów UKS Piątka Konstantynów Łódzki na mistrzostwach Polski w pływaniu w sezonie 2017/2018 we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

MIEJSCA ZAWODNIKÓW UKS PIĄTKA KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI
(po nazwie konkurencji w nawiasie zajęta pozycja):


1/ Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców,
Olsztyn (19-22.12.2017):
♦ seniorzy:
– Cyprian Cybulski 15 lat: 100 dow. (189), 200 dow. (165);
– Dawid Romanowski 14 lat: 50 dow. (176-177);
– Bartosz Skóra 14 lat: 50 dow. (210); 100 klas. (82), 200 klas. (54);
– Adrian Wencel 15 lat: 50 dow. (246), 100 dow. (271), 50 grzb. (104), 100 grzb. (82);
– Laura Bujnowicz 14 lat: 50 dow. (nie wystartowała);
– Maria Liwowska 14 lat: 50 dow. (121-122), 100 dow. (114);
– Maria Patora 15 lat: 50 dow. (69);
– Adriana Rozberg 14 lat: 50 dow. (47-48), 100 dow. (71), 200 dow. (70);
– Weronika Sterniczuk 14 lat: 200 dow. (65-66), 50 mot. (75-76), 100 mot. (52-53), 200 mot. (35).
♦ młodzieżowcy:
▪▪▪ (bez udziału)

 

■ NIE ODBYŁY SIĘ:
2/ Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat)
3/ Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów (15 lat)
4/ Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów (16 lat)
5/ Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów (17 i 18 lat)

 

6/ Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców,
Łódź (24-27 maja 2018):
♦ seniorzy:
– Szymon Iskra 14 lat: 50 dow. (246), 800 dow. (61), 200 grzb. (52), 50 klas. (105), 100 klas. (89), 200 klas. (62), 200 zm. (79), 400 zm. (61);
– Patryk Leśniewski 14 lat: 50 dow. (232), 200 dow. (158), 400 dow. (96);
– Kacper Lewandowski 14 lat: 50 dow. (261), 200 dow. (167), 400 dow. (98), 800 dow. (64), 100 grzb. (73), 200 grzb. (55), 50 mot. (176), 200 zm. (88);
– Bartłomiej Piechota 14 lat: 50 dow. (252), 200 dow. (164), 200 grzb. (54);
– Dawid Romanowski 15 lat: 50 dow. (138-139), 200 dow. (134), 400 dow. (90), 100 mot. (110-111), 400 zm. (58);
– Bartosz Skóra 15 lat: 50 dow. (172); 50 klas. (65-66), 200 klas. (38);
– Anna Banasiak 16 lat: 50 klas. (55), 100 klas. (54);
– Laura Bujnowicz 15 lat: 50 dow. (156), 200 dow. (107) 400 dow. (69);
– Julia Klimczak 14 lat: 50 dow. (152), 200 dow. (103), 200 grzb. (48);
– Maria Liwowska 15 lat: 50 dow. (135), 200 dow. (99), 400 dow. (65), 800 dow. (35);
– Patrycja Petera 14 lat: 50 dow. (163), 100 dow. (139), 200 dow. (106), 50 grzb. (77), 200 grzb. (52), 50 klas. (63), 100 klas. (58), 200 klas. (45);
– Adriana Rozberg 15 lat: 50 dow. (65-66);
– Inga Rucińska 14 lat: 50 dow. (146), 100 dow. (135), 200 dow. (101), 50 grzb. (68), 200 grzb. (47), 100 grzb. (67), 50 mot. (117), 200 zm. (65);
– Weronika Sterniczuk 15 lat: 100 mot. (54-55), 200 mot. (29), 200 zm. (53), 400 zm. (34).
♦ młodzieżowcy:
▪▪▪ (bez udziału)

 

7/ Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów (14 lat)
Olsztyn (29.06-1.07.2018):
– Szymon Iskra: 200 dow. (57), 50 klas. (49), 100 klas. (16), 200 klas. (14) , 200 zm. (48-49);
– Kacper Lewandowski : 50 dow. (180), 200 dow. (93),
– Bartłomiej Piechota: 50 dow. (dyskw.), 100 dow. (111), 200 dow. (73), 400 dow. (70), 100 grzb. (80),
– Julia Klimczak: 100 dow. (112), 200 dow. (53), 50 klas. (42), 100 klas. (40), 200 klas. (30)
– Patrycja Petera: 100 dow. (91), 200 dow. (76), 50 klas. (76), 100 klas. (75), 200 klas. (56)
– Inga Rucińska: 50 dow. (88-89), 50 grzb. (51), 100 grzb. (48), 200 grzb. (40), 200 zm. (47)

 

8/ Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów (15 lat)
Oświęcim (13-15.07.2018):
– Patryk Leśniewski: 50 dow. (85), 100 dow. (86), 200 dow. (74), 50 mot. (99);
– Dawid Romanowski: 50 dow. (2), 100 dow. (5-6), 200 dow. (22), 50 mot. (26);
– Bartosz Skóra: 50 klas. (4-5), 100 klas. (1), 200 klas. (2);

– Maria Liwowska: 50 dow. (51), 100 dow. (34), 200 dow. (49), 400 dow. (42);
– Adriana Rozberg: 50 dow. (10), 100 dow. (16);
– Weronika Sterniczuk: 50 mot. (20), 100 mot. (16), 200 mot. (nie wystart.), 200 zm. (15), 400 zm. (16);

 

9/ Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów (16 lat)
Ostrowiec Świętokrzyski (13-15.07.2018):
– Cyprian Cybulski: 50 dow. (70), 100 dow. (33), 200 dow. (26);
– Adrian Wencel: 100 dow. (73), 50 m grzb. (43), 100 grzb. (37), 200 zm. (36), 400 zm. (24);
– Anna Banasiak: 50 klas. (34-35), 100 klas. (28), 200 klas. (22);


10/ XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów (17-18 lat)
Gliwice (20-22.07.2018):
▪▪▪ (bez udziału)


11/ V Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych
Olsztyn (9 czerwca 2018):
▪▪▪ (bez udziału)


12/ Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych
Gniewino (28-29.07.2018):
▪▪▪ (bez udziału)
 

Opracowanie: Bernard Cichosz
Źródła: megatiming.pl/ oraz 43bis.media.pl/