2018-08-30
Realizujemy kolejną obietnicę

Realizujemy kolejną obietnicę

Marek Matuszewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Niższy ZUS dla małych firm
Uchwalona przez Sejm ustawa o obniżeniu składek na ubezpieczenia społeczne dla małych przedsiębiorców już z podpisem Prezydenta.
„Mały ZUS” dla drobnych przedsiębiorców zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.
Niższe stawki składek na ubezpieczenia społeczne obejmą ok. 200 tys. przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy, których przychody nie przekraczają 2,5-krotności płacy minimalnej, zapłacą niższe, proporcjonalne do przychodu składki.
Małe firmy po zmianie będą mogły płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu stawki na ubezpieczenia społeczne. Z nowych rozwiązań ma skorzystać ok. 200 tys. firm, a w kieszeniach ich właścicieli ma zostać ok. 1,5 mld zł – podkreślił poseł Marek Matuszewski, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.
Premier Mateusz Morawiecki uważa, że nowe przepisy przyniosą oszczędności firmom, przez co poprawią one swoją rentowność i dadzą im lepszą perspektywę rozwoju.
„Mały ZUS” ma też przyczynić się do ograniczenia szarej strefy, a także pobudzenia aktywności zawodowej i przedsiębiorczości właścicieli firm – dodaje poseł Marek Matuszewski. Realizujemy kolejną przedwyborczą obietnicę – kończy poseł Prawa i Sprawiedliwości.