2018-08-31
Włodzimierz Fisiak kanclerzem PŁ

Włodzimierz Fisiak kanclerzem PŁ

Były burmistrz Konstantynowa Łódzkiego pokieruje administracją i gospodarką Politechniki Łódzkiej.

■ Związany z Konstantynowem Łódzkim Włodzimierz Fisiak będzie od 1 września nowym kanclerzem Politechniki Łódzkiej.
■ Włodzimierz Fisiak będzie kandydatem Porozumienia na listach Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach do sejmiku wojewódzkiego (okręg Łódź).
Związany z Konstantynowem Łódzkim Włodzimierz Fisiak (burmistrz w latach 1994-2002), marszałek województwa łódzkiego w latach 2006-2010, będzie od 1 września nowym kanclerzem Politechniki Łódzkiej, czyli urzędnikiem kierującym jej administracją i gospodarką wybranym przez rektora po zasięgnięciu opinii senatu uczelni. Od kilku lat pracuje na Politechnice Łódzkiej – ostatnio, jako rzecznik do spraw społeczno-gospodarczych.
Od 2002 roku jest radnym sejmiku wojewódzkiego (ostatnio startował z listy Prawa i Sprawiedliwości). W lutym 2016 roku został szefem struktur Polski Razem w województwie łódzkim, w listopadzie 2017 roku partia ta przekształciła się w Porozumienie. Od początku liderem formacji jest Jarosław Gowin.
Włodzimierz Fisiak będzie kandydatem Porozumienia na listach Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach do sejmiku wojewódzkiego (okręg Łódź).

BC