2018-09-15
Pierwszy jest Robert Jakubowski

Pierwszy jest Robert Jakubowski

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI Wybory samorządowe 2018

■ Pierwszym zarejestrowanym kandydatem na burmistrza jest Robert Jakubowski. Inni kandydaci mają czas do środy 26 września 2018 (do godz. 24:00).
■ Rejestracja kandydatów na radnych jeszcze tylko w poniedziałek 17 września 2018 (do godz. 24:00).
W sobotę 15 września 2018 Miejska Komisja Wyborcza w Konstantynowie Łódzkim kontynuowała przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na radnych. Tego samego dnia – przez KWW Roberta Jakubowskiego (Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Jakubowskiego) – został zgłoszony i zarejestrowany przez MKW również pierwszy kandydat na burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Robert Jakubowski jest na razie jedynym uczestnikiem rywalizacji o najważniejszy fotel w mieście. Można oczekiwać, że drugiego kandydata zgłosi KW Konstantynowskie Porozumienie Samorządowe. Tylko dwa wspomniane komitety mają taką liczbę zarejestrowanych kandydatów na radnych, która upoważnia do zgłoszenia kandydata na burmistrza.
W ogóle kandydatów na radnych będzie niewielu. Przewidujemy, że ich ostateczna liczba wyniesie 35, ale to może się potwierdzić o północy z poniedziałku na wtorek (17/18 września 2018). W tym samym terminie liczby zarejestrowanych kandydatów na radnych (przez poszczególne komitety wyborcze) zapewne przesądzą o ostateczniej liczbie kandydatów na burmistrza naszego miasta.
Bernard Cichosz