2018-09-20
Nasze miasto uczestniczy w akcji

Nasze miasto uczestniczy w akcji

„Kromka chleba dla sąsiada”. AKCJA Caritas w Polsce

■ W Konstantynowie Łódzkim: Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 im. Marii Grzegorzewskiej oraz wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Narodzenia NMP zapraszają do włączenia się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”.
Marzena Kobojek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 im. Marii Grzegorzewskiej w Konstantynowie Łódzkim informuje:
Caritas w Polsce, przychodząc z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, prowadzi kampanię społeczną „Kromka chleba dla sąsiada”. W ramach łódzkiej odsłony kampanii, w piątek i w sobotę, 21 i 22 września 2018 roku, kilkuset wolontariuszy Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas z terenu archidiecezji łódzkiej, przeprowadzi zbiórkę żywności w 34 sklepach sieci Biedronka w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Łasku, Ksawerowie, Pabianicach, Zgierzu, Dobroniu, Rzgowie i Tuszynie. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie potrzebujących pomocy.
Łódzka Caritas każdego dnia troszczy się, by najubożsi nie cierpieli z powodu głodu. W ubiegłym roku wydano potrzebującym ponad 100 tysięcy bochenków chleba i kilkadziesiąt tysięcy posiłków dla podopiecznych Świetlic Środowiskowych, Domów Dziennego Pobytu i Punktu Pomocy Charytatywnej. Dożywianie możliwe jest dzięki środkom pieniężnym Miasta Łodzi, indywidualnych darczyńców i kampanii "Kromka Chleba".
W Konstantynowie Łódzkim również włączamy się w tę akcję. W Biedronce przy ul. Łaskiej będzie zbierana żywność: w piątek 21 września akcję przeprowadzi Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół nr 4 im. Marii Grzegorzewskiej, które prowadzi pan Wiesław Raczyński. Natomiast w sobotę 22 września w zbiórkę żywności zaangażowani będą wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Narodzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim. Zebrana żywność będzie w całości przekazana do tej parafii. Osoby potrzebujące wsparcia będą mogły się kontaktować z Ks. Proboszczem Marianem Bańbułą, który zawsze wspiera wszystkie akcje.
Zachęcamy do dzielenia się żywnością, aby pomóc osobom potrzebującym. Z góry dziękujemy za Państwa hojność i chęć niesienia pomocy innym.