2018-09-27

Łódzkie legendy w MOK-u

Zagadka rodowodu Łodzi. Projekt teatralny „Łódzkie legendy w czarnym teatrze"

<ZDJĘCIA>

■ Zagadka rodowodu Łodzi i jej najdawniejszych lat, gdy była nieznaną wsią pośród puszczy, jest tematem nowego spektaklu, którego premiera odbędzie się już w październiku. Na podstawie baśni i legend zapoznamy mieszkańców województwa z historią wykorzystując nieznaną, rzadko wykorzystywaną w polskich teatrach formę ekspresji scenicznej – „Czarny Teatr”.
„Łódzkie legendy w czarnym teatrze" to projekt teatralny, realizowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Cotygodniowe warsztaty teatralne z Marią Gudejko, aktorką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz realizatorką spektaklu panią Anetą Kucharską-Młynarczyk. Efektem działań będzie spektakl teatralny, którego premiera już w październiku.
W ramach projektu „Łódzkie legendy w czarnym teatrze” grupy teatralne z Miejskiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku pod okiem specjalistów stworzą scenariusz, scenografię i rekwizyty. Narratorzy udoskonalą formę przekazu poprzez ćwiczenia z dykcji. Aktor przeprowadzi warsztaty gry aktorskiej i pantomimy. Efekty dźwiękowe, muzyka, nagłośnienie i oświetlenie będzie przygotowane przez uczestników projektu pod okiem profesjonalistów.
„Łódzkie legendy w czarnym teatrze" jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu "Koalicje Kultury". "Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura"
Koordynatorzy projektu: Aleksandra Lobka, Mariusz Augustyniak