2018-10-02
Partyjne barwy samorządowców

Partyjne barwy samorządowców

4 partie mają swoich członków wśród kandydatów do rady miejskiej i na burmistrza Konstantynowa Łódzkiego: PO (3), SLD (1), PiS (1), PR (1).

■ W liczbach bezwzględnych najbardziej upartyjnione są listy kandydatów stowarzyszenia KPS (KW Konstantynowskie Porozumienie Samorządowe). Do Platformy Obywatelskiej (PO) należy 3 kandydatów z list KPS-u. Dwóch kandyduje do rady miejskiej (Robert Bujnowicz, Radosław Radwański) i jeden na burmistrza (Marcin Młynarczyk jest wiceprzewodniczącym konstantynowskiego koła PO).
Spośród 36 kandydatów na konstantynowskich samorządowców (radnych i burmistrza) tylko 6 należy do partii politycznych. Następujące 4 partie mają swoich członków wśród kandydatów do rady miejskiej i na burmistrza: Platforma Obywatelska (3 osoby), Sojusz Lewicy Demokratycznej (1), Prawo i Sprawiedliwość (1), Prawica Rzeczypospolitej tzw. Prawica Marka Jurka (1).
W liczbach bezwzględnych najbardziej upartyjnione są listy kandydatów stowarzyszenia KPS (KW Konstantynowskie Porozumienie Samorządowe). Do Platformy Obywatelskiej (PO) należy 3 kandydatów z list KPS-u. Dwóch kandyduje do rady miejskiej (Robert Bujnowicz, Radosław Radwański) i jeden na burmistrza (Marcin Młynarczyk). To i tak spadek w stosunku do wyborów w roku 2014, kiedy KPS zgłosił 5 kandydatów partyjnych (PO).
KKW SLD Lewica Razem, wśród 3 kandydatów do samorządu, ma 1 osobę partyjną (Sojusz Lewicy Demokratycznej, SLD). Do SLD należy Marek Łopaciński.
KWW Roberta Jakubowskiego na swoich listach ma po jednym kandydacie z dwu partii (PiS oraz Prawica Rzeczypospolitej). Dariusz Korczyński należy do PiS-u, a Piotr Sawościan jest członkiem chrześcijańsko-konserwatywnej Prawicy Rzeczypospolitej (Prawica, Prawica Marka Jurka, PR).
Komitety, które zgłosiły w Konstantynowie Łódzkim tylko po jednym kandydacie (KWW Elżbiety Jabłońskiej, KWW MDK, KWW NR 71, KWW Michała Szymczaka) są w pełni apartyjne. Żadna z osób na tych listach nie należy do partii politycznej. Z tych list kandydują: Elżbieta Jabłońska (KWW Elżbiety Jabłońskiej), Rafał Kalinowski (KWW MDK), Jacek Mack (KWW NR 71), Michał Szymczak (KWW Michała Szymczaka).
BC