2018-10-07
PiS walczy o dwa mandaty

PiS walczy o dwa mandaty

■ Prawo i Sprawiedliwość może zdobyć dwa mandaty w Radzie Powiatu Pabianickiego.
W wyborach samorządowych do Rady Powiatu Pabianickiego w okręgu nr 5. (miasto Konstantynów Łódzki) wyborcy wybiorą 3 radnych. Sytuacja na naszej lokalnej scenie politycznej wskazuje, że pierwsze 2 z tych 3 mandatów już można uznać za rozdzielone pomiędzy PiS i PO. Walka będzie toczyć się o trzeci mandat. Platforma nie czuje się zbyt pewnie, w czterech pabianickich okręgach zakamuflowała się i nie występuje pod szyldem, który dałby się kojarzyć z tą partią. Własnych, ale podzielonych barw używa tylko w dwóch z sześciu okręgów w powiecie.
Konstantynowianie mogą, aktem glosowania trzeci mandat, przydzielić jednej z czterech list (KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, KWW Tak dla Powiatu, KWW Kukiz'15). Niezwykle udana (dotychczas) ogólnopolska kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że to PiS ma największe szanse na trzeci mandat, czyli PiS miałoby dwóch, a PO jednego radnego w powiecie. Warto pamiętać, że dla KKW próg wyborczy wynosi 8%.
W okręgu nr 5. (miasto Konstantynów Łódzki) z list Prawa i Sprawiedliwości wystartują (z zachowaniem kolejności na liscie i na zdj. od lewej):
1. Krzysztof Waligórski
2. Iwona Błaszczyk
3. Marek Kowalik
4. Halina Cyrulska
5. Walerian Wiśniewski
W bieżącej kadencji PiS ma jednego radnego w Radzie Powiatu Pabianickiego.
Bernard Cichosz