2018-10-10
Wróciliśmy do czołówki

Wróciliśmy do czołówki

Dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił Ranking Samorządów 2018

■ Konstantynów Łódzki znów jest w czołówce Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita”. Nasze miasto zajęło 46 miejsce w Polsce wśród 857 gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Z gmin województwa łódzkiego lepsze są tylko Aleksandrów Łódzki (poz. 6.) i Rzgów (poz. 38.)
   Od kilkunastu lat, zazwyczaj w lipcu, dziennik „Rzeczpospolita” ogłasza swój Ranking Samorządów. W bieżącym i poprzednim roku publikacja nastąpiła jesienią. Wyniki współzawodnictwa za osiągnięcia w minionym roku ogłoszono 9 października 2018. Tegoroczny ranking najlepszych samorządów w kraju (w kat. miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich) jest czternastym z kolei.
   Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej" sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.
   W pierwszych dziesięciu rankingach Konstantynów Łódzki znalazł się sześciokrotnie wśród kilku najlepszych gmin województwa łódzkiego oraz w czołówce krajowej, ale już w ostatnich kolejnych latach (2015, 2016 i 2017) naszego miasta zabrakło w pierwszej setce (na ok. 900 gmin miejskich i miejsko-wiejskich) najlepszych samorządów w kraju w tej kategorii. Na Ranking 2018 oczekiwaliśmy z zainteresowaniem licząc, że zła - dla naszego miasta - tendencja z ostatnich trzech minionych lat zostanie przełamana. I tak się stało. Konstantynów Łódzki znów jest w czołówce. Nasze miasto zajęło miejsce 46. w Polsce wśród 857 gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Z gmin województwa łódzkiego lepsze są tylko Aleksandrów Łódzki (w kraju miejsce 6.) i Rzgów (38.)
BC
<Aktualizacja: 2018-10-11>