2018-11-15
Paweł Kraska zasłużony

Paweł Kraska zasłużony

Rada Miejska w Konstantynowie Łódzkim nadała mu tytuł „Zasłużony dla Miasta Konstantynowa Łódzkiego”

Podczas konstantynowskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości (11.11.2018) nastąpiło uroczyste wręczenie: dokumentów potwierdzających przyznanie przez Radę Miejską w Konstantynowie Łódzkim tytułu Zasłużony dla Miasta Konstantynowa Łódzkiego sześciu wyróżnionym ostatnio osobom. Wśród tych osób był Paweł Kraska.
Uzasadnienie do projektu uchwały rady miejskiej:
Paweł Kraska jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim oraz Technikum Budowlanego w Pabianicach. Przez wiele lat był aktywnym instruktorem Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Konstantynów Łódzki im. Janusza Korczaka pracując z dziećmi i młodzieżą z terenu miasta.
W przyszłym roku minie 30 lat odkąd został trenerem drużyny piłki ręcznej w Konstantynowskim Klubie Sportowym Włókniarz. Zarówno sport, jak i praca z kolejnymi pokoleniami piłkarzy ręcznych jest jego życiową pasją. Paweł Kraska był i jest dla swoich zawodników wzorem, przyjacielem i wsparciem.
Drużyna kierowana przez charyzmatycznego szkoleniowca Pawła Kraskę
odniosła wiele sukcesów. Były też momenty trudne, które zawodnicy pod wodzą
swojego trenera potrafili wspólnie przetrwać. Przez wiele lat Paweł Kraska uczył
swoich zawodników sportowej postawy, determinacji i ducha walki, także jako zawodnik. To duże wyzwanie być jednocześnie zawodnikiem i trenerem. Dzięki drużynie piłki ręcznej o Konstantynowie Łódzkim mówi się dużo i pozytywnie w środowisku polskiej piłki ręcznej.
Drużyna pod wodzą trenera Pawła Kraski rozgrywała swoje mecze zarówno w III i II lidze, jak również w latach 2001-2002 w I lidze. To właśnie jemu między innymi należy przypisać sukces związany z awansem juniorów do Finału Mistrzostw Polski oraz zajęcie tam 6 miejsca.
W 2013 roku został wyróżniony Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce
za propagowanie tej dyscypliny oraz wkład w jej rozwój.
Paweł Kraska jest jedną z tych osób, dzięki której Konstantynów Łódzki jest nierozerwalnie związany z piłką ręczną.