2018-11-19
Jak biały słonik zawstydził małpy

Jak biały słonik zawstydził małpy

Nowe przedstawienie Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego

„Jak biały słonik zawstydził małpy” –
Konstantynowska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na nowe przedstawienie kukiełkowe pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”. Uzupełnieniem przedstawienia są warsztaty edukacyjne pt. „Szacunek – ja na niego zasługuję i innym go okazuję”.
Całość zajęć poprzez zabawę i atrakcyjny przekaz baśniowy, zwraca uwagę na ważne przesłanie, że każdy z nas jest niepowtarzalny, wyjątkowy i mimo dzielących nas różnic w wyglądzie czy zainteresowaniach, każdy jest tak samo ważny.
Wszyscy zasługujemy na szacunek!
W dniu 19 listopada 2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Pokaż Świat”, jako pierwsze uczestniczyły w nowych warsztatach bibliotecznych i obejrzały przedstawienie pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”.
Jest to historia sympatycznego słonika, który nie był szary jak wszystkie słonie, tylko był …biały.
Jakie kłopoty miał z tego powodu słonik i co z tego wynikło - dowiedzieli się nasi mali goście, którzy z uwagą i przejęciem uczestniczyli w przedstawieniu.
Po zakończeniu spektaklu przyszedł czas na zabawę ruchową zatytułowaną „Co nas łączy?”, a następnie książka pt. „Odkryj gdzie” zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w zgadywanki.
W drugiej części spotkania nasi sympatyczni goście, zwiedzali bibliotekę i wybierali książeczki do wypożyczenia.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie razem z rodzicami!
W scenariuszu do zajęć wykorzystaliśmy inspiracje oraz tekst bajki, zawarte w broszurce „Wiem. Czuję… Pomagam!” Bajkę udostępniła Kulczyk Fundation („Mądre bajki z całego świata”).

<Materiał Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim>