2018-12-13
Biblioteka zaprasza

Biblioteka zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim

Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.
Podczas spotkań czytamy wartościowe książki, a następnie rozmawiamy na ich temat. W naszych zajęciach bardzo dobrze sprawdza się przekazywanie treści książki za pomocą teatrzyku kukiełkowego czy obrazkowego. Wykorzystujemy też chustę Klanzy, która służy do animacji i zabaw tematycznych związanych z omawianą książką.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych takimi spotkaniami nauczycieli, do kontaktu z biblioteką w celu umówienia terminu spotkania.
Poniżej przedstawiamy relację z ostatniego klubowego spotkania.
W dniu 13 grudnia 2018 r. w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dzieci. Mali dyskutanci – uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim bardzo dobrze poradzili sobie z poważnym tematem, dotyczącym tolerancji i szacunku. W klimat tej ważnej dyskusji, wprowadziła nas mądra bajka pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”. Doszliśmy do wniosku, że pomimo wielu różnic między nami, wszyscy jesteśmy ważni i powinniśmy się nawzajem szanować. To szacunek i sposoby jego okazywania, były kolejnym tematem rozmowy. Naszą dyskusję podsumowaliśmy wesołą zabawą z chustą animacyjną, podczas której, szukaliśmy tego, co nas łączy.
W ostatniej części spotkania mali klubowicze wzięli udział w bibliotecznym „Przeglądzie interesujących książek”, podczas którego bibliotekarka przeglądała wraz z dziećmi ciekawe pozycje książkowe, a czytając ich fragmenty, zachęcała do wypożyczeń.
Dziękujemy naszym gościom za tak aktywny udział w dyskusji i zapraszamy do Biblioteki!
Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

<Materiał MBP w Konstantynowie Łódzkim>