2019-02-15
TROPEM WILCZYM

TROPEM WILCZYM

VII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Łódź, 3 marca 2019 (niedziela)

■ VII edycja Biegu TROPEM WILCZYM w roku 2019 odbędzie się w ponad 360 miastach w Polsce i świecie.

■ W Łodzi start i meta biegu znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2, a główna część trasy wieść będzie przez Park im. księcia Józefa Poniatowskiego.
Po raz siódmy Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego organizuje „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym” w Łodzi. Impreza, która z jednej strony propaguje aktywny sposób spędzania wolnego czasu, a z drugiej jest swoistą formą oddania hołdu bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego odbędzie się w niedzielę 3 marca 2019 r. Formularz zgłoszeniowy do zawodów dostępny jest na stronie www.zapisy.inessport.pl
Start i meta biegu znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2, a główna część trasy wieść będzie przez Park im. księcia Józefa Poniatowskiego.
Tradycyjnie już imprezę rozpocznie bieg towarzyszący na 1963 metry, a dystans ten nie jest dziełem przypadku, bo właśnie w 1963 roku zginął Józef Franczak, ostatni żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego. Z kolei podczas biegu głównego uczestnicy pokonają pięć tysięcy metrów.
Źródło: http://biegampolodzi.pl/aktualnosci/vii-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-tropem-wilczym-lodz