2019-02-19
Robotami baw się z nami

Robotami baw się z nami

Nauka programowania dla dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

We wtorek 19 lutego 2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zorganizowała bezpłatne zajęcia edukacyjne z programowania dla dzieci. Młodzi uczestnicy mogli się przekonać, że programowanie nie musi być trudne a nauka może zmienić się w interesującą rozrywkę.
Spotkanie zaczęliśmy zabawą „Krok po kroku”, gdzie podzieleni na grupy „programowaliśmy” jedną z uczestniczek dzisiejszych zajęć, planując jej każdy ruch potrzebny do wykonania wyznaczonego zadania.
Następnie z tabletami w dłoniach i za pomocą kartonowych klocków, sterowaliśmy kosmitą Scottiem, głównym bohaterem gry edukacyjnej „Scottie Go!”. Wszystkie nasze działania związane były z największym wyzwaniem, czyli wyprawą robota Photona do lasu.
Rysując palcem ścieżki na ekranie tabletów, tworzyliśmy sekwencję ruchów naszych robotów. Dodawaliśmy dźwięki, zmienialiśmy im kolory podświetlenia.
Na zakończenie zajęć każda z grup w praktyce zaprezentowała ustaloną przez siebie wcześniej trasę, ustawiając robota na macie edukacyjnej i opowiadając historię jego wyprawy.
Uczestnikom dzisiejszych zajęć dziękujemy za dobry humor i zaangażowanie.
Zapraszamy do biblioteki – robotami baw się z nami!
Anna Chanczak