2019-03-03

Młodziczki mają złoto!

PIŁKA SIATKOWA Turniej finałowy o Mistrzostwo województwa łódzkiego w kat. młodziczek, 2-3.03.2019

<ZDJĘCIA>

■ Młodziczki UKS Lider Konstantynów Łódzki wywalczyły złoty medal mistrzostw województwa łódzkiego.
■ Skład UKS Lider: Łuczyńska L.; Wojtczak A., Wielgus N., Parszywka W., Strugińska M., Zydler O., Bartczak J., Cichura O., Jaryszek A., Pasińska A., Kieszek M., Kleszcz J, Janczak N., Michalak Z.
W Konstantynowie Łódzkim, w niedzielę, 3 marca 2019, w ostatnim meczu Turnieju finałowego o mistrzostwo województwa łódzkiego w piłce siatkowej w kategorii młodziczek UKS Lider Konstantynów Łódzki pokonał ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 2:0 i zdobył złoty medal mistrzostw województwa. Nie mniejszym sukcesem jest też awans konstantynowianek do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski (zagrają 22-24 marca 2019 w Konstantynowie Łódzkim), który osiągnęły one wraz z dwoma innymi zespołami, medalistami mistrzostw województwa.

Wyniki dzisiejszych spotkań (3.03.2019)
4/ UKS Lider Konstantynów Łódzki – UKS Volley 34 Łódź 2:0 (25:4, 25:19)
5/ ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:1 (23:25, 25:21, 15:7)
6/ o miejsce V: ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – UKS CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki 1:2 (25:22, 20:25, 9:15)
7/ o miejsce III: UKS Volley 34 Łódź – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:1 (25:22, 16:25, 15:12)
8/ o miejsce I: UKS Lider Konstantynów Łódzki – ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 2:0 (25:12, 25:18)

Wyróżnienia indywidualne:
– najlepsza atakująca: Otylia Borkowska (ŁKS)
– najlepsza rozgrywająca: Natalia Wielgus (Lider)
– najlepsza przyjmująca I: Oliwia Ciechulska (Volley 34)
– najlepsza przyjmująca II: Julia Kleszcz (Lider)
– najlepsza blokująca: Alicja Jaryszek (Lider)
– najbardziej wartościowa (MVP, most valuable player): Julia Bartczak (Lider)

Kolejność końcowa mistrzostw województwa łódzkiego 2018/2019 w piłce siatkowej w kategorii młodziczek:
1.UKS Lider Konstantynów Łódzki
2.ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź
3.UKS Volley 34 Łódź
4.MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
5.UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki
6.ŁMLKS Łaskovia Łask
7.MUKS ABiS SP 64 Łódź
8.UMKS Tuszyn
9.MUKS Juvenia I Rawa Mazowiecka
10.SL Salos-Wodna Łódź
11.WKS Siatkarz I Wieluń
12.UKS Volley 34 II Łódź
13.UKS Lider II Konstantynów Łódzki
14.ŁKS Siatkówka Żeńska I Łódź
15.Libero VIP Aleksandrów Łódzki
16.WKS Siatkarz II Wieluń
17.UMLKS Radomsko
18.MUKS Libero Pajęczno
19.UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola
20.INS-EL MKS 16 Łódź
21.MKS Skier-VIS – Business Center
22.UKS Ozorków
23.LUKS Asik Domaniewice
24.UKS Korona Bełchatów
25.UKS Siatka Zgierz
26.EKS Skra Bełchatów
O kolejności miejsc 1-6 rozstrzygnął turniej finałowy, pozostałe miejsca wynikają z rywalizacji w siedmiu turniejach rundy zasadniczej Rozgrywek wojewódzkich młodziczek.
Skład UKS Lider: Łuczyńska L.; Wojtczak A., Wielgus N., Parszywka W., Strugińska M., Zydler O., Bartczak J., Cichura O., Jaryszek A., Pasińska A., Kieszek M., Kleszcz J., Janczak N., Michalak Z., trenerzy: Kołcz S., Helbik J.
BC