2019-03-10
Zimowe Mistrzostwa Województwa

Zimowe Mistrzostwa Województwa

PŁYWANIE Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego (kat. wiek. 12, 13, 14,15,16 lat oraz 17 i starsi, jako open) Łódź 9-10 marca 2019

W miniony weekend (9-10 marca 2019) w Łodzi na pływalni 50 m (Zatoka Sportu) odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego (kat. wiek. 12, 13, 14, 15, 16 lat oraz 17 i starsi, jako open). Pływacy zdobyli 534 (181-181-172) medale. Nierówna liczba medali złotych, srebrnych i brązowych jest wynikiem niskiej liczbowo obsady niektórych konkurencji, w których liczba uczestników była mniejsza niż 3 (w niektórych kat. wiekowych).
Medale Mistrzostw Województwa stały się łupem 22 klubów (w tym 5 spoza Łódzkiego). W konkurencjach męskich cenne krążki zdobyło 19 klubów, a w kobiecych − 18. W klasyfikacji medalowej łącznej dla wszystkich kat. wiekowych UKS Piątka Konstantynów Łódzki zajął trzecie miejsce. Podopieczni trenerów: Roberta Bujnowicza, Tomasza Kotusa i Roberta Żołądka zdobyli 53 (21-18-14) medale. W klasyfikacji medalowej najlepszy był UKS 190 Łódź (107=40-38-29) przed MKS Jedynka Łódź (71=29-25-17). Piątka wyprzedziła MKS Trójka Łódź (68=20-26-22) i UKS SP-149 Łódź (49=11-18-20).
Na ogólną liczbę 53 medali zdobytych przez Piątkę we wszystkich kat. wiekowych (roczniki: 2007, 2006, 2005, 2004, 2003 oraz 2002 i starsi jako open) złożyły się 22 (9-5-8) medale w konkurencjach męskich i 31 (12-13-6) w konkurencjach kobiecych.
Medale dla UKS Piątka zdobyli (w poszczególnych kat. wiekowych):
♦ 12 lat:
− Julia Ber (12 lat): 6 (4-2-0): złoty: 50, 100, 200 m dow., 200 m zm.; srebrny: 50, 100 m mot.
− Amelia Kaczmarek (12 lat): 6 (1-3-2): złoty: 50 m klas.; srebrny: 100, 200 m klas., 200 m zm.; brązowy: 50, 100 m mot.
− Oskar Nuszczyński (12 lat): 3 (0-1-2): srebrny: 50 m grzb.; brązowy: 200 m dow., 200 m grzb.
♦ 13 lat:
− Karina Łysakowska (13 lat): 6 (3-2-1): złoty: 50, 100, 200 m dow.; srebrny: 50 m mot., 200 m zm.; brązowy: 100 m mot.
− Wiktoria Rucińska (13 lat): 3 (2-1-0): złoty: 50, 100 m klas.; srebrny: 200 m klas.
− Patryk Misztal (13 lat): 4 (2-1-1): złoty: 50, 100 m klas.; srebrny: 50 m mot.; brązowy: 50 m dow.
− Antonina Sulak (13 lat): 3 (0-1-2): srebrny: 100 m grzb.; brązowy: 50 m grzb. 200 m grzb.
♦ 14 lat:
− Oskar Stankiewicz (14 lat): 1 (0-0-1): brązowy: 100 m grzb.
♦ 15 lat:
− Szymon Iskra (15 lat): 3 (2-1-0): złoty: 100 m klas.; 200 m zm.; srebrny: 50 m klas.
− Julia Klimczak (15 lat): 3 (1-2-0): złoty: 50 m klas.; srebrny: 100, 200 m klas.
♦ 16 lat:
− Adriana Rozberg (16 lat): 2 (1-1-0): złoty: 50 m dow.; srebrny: 100 m dow.
− Dawid Romanowski (16 lat): 4 (2-2-0): złoty: 50, 100 m dow.; srebrny: 200 m dow., 50 m mot.
− Patryk Leśniewski (16 lat): 2 (1-0-1): złoty: 50 m grzb.; brązowy: 100 m dow.
− Bartosz Skóra (16 lat): 3 (2-0-1): złoty: 50, 100 m klas.; brązowy: 50 m dow.
− Maria Liwowska (16 lat): 2 (0-1-1): srebrny: 100, 200 m dow.
♦ open:
− Bartosz Skóra (open): 2 (0-0-2): brązowy: 50, 100 m klas.
Najlepsi zawodnicy zawodów
(punktacja FINA za 3 najlepsze wyścigi):
− 12 lat:
1. Julia Ber
3. Amelia Kaczmarek
− 13 lat:
2. Karina Łysakowska
4. Patryk Misztal
− 16 lat:
2. Dawid Romanowski

 

Warto jeszcze porównać lokatę konstantynowskiego klubu z pozycją w minionych latach (liczba zdobytych medali nie jest wprost porównywalna, ponieważ wcześniej nie prowadzono rywalizacji i klasyfikacji w tak wielu kat. wiekowych).
Miejsce UKS Piątka w klasyfikacji medalowej (rok):
3 (2019)
7 (2018)
4 (2017)
4 (2016)
7 (2015)
 

Źródła:

http://megatiming.pl/

https://www.facebook.com/uks5konstantynow/

 

Opracowanie: Bernard Cichosz


 

 

<Aktualizacja: 2019-03-11>