2019-03-29
Burmistrz nie rezygnuje z tramwaju

Burmistrz nie rezygnuje z tramwaju

Konferencja prasowa Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, 29 marca 2019

   W piątek 29 marca 2019 w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim odbyła się konferencja prasowa „Minęło 100 dni kadencji 2018-2023. Konstantynów Łódzki w obliczu nowych wyzwań”. W spotkaniu wzięli udział: burmistrz Robert Jakubowski, jego zastępca Łukasz Napieralski, sekretarz miasta Krystyna Fudała i zastępca skarbnika miasta Dorota Tyszka.
   Burmistrz i jego zastępca w telegraficznym skrócie omówili bardzo wiele spraw, którymi po kilkanaście godzin dziennie zajmują się od początku bieżącej kadencji (zadłużenie gminy, zwroty dotacji dla gminy, inwestycje drogowe, komunikacja miejska, planowane inwestycje 2019, dofinansowanie zadań 2019, wydatki na oświatę, wydatki na sport, powołanie Konstantynowskiej Rady Sportu, gospodarka odpadami, akcja meldunkowa, budowa drogi S14, nowy fundusz dróg samorządowych, spotkanie z przedsiębiorcami 2019, programy społeczne gminy). 
   Sądząc z zainteresowania, jakie wzbudziły artykuły o zawieszeniu linii tramwajowej (publikowane na naszych łamach) można uznać, iż informacja burmistrza o ogłoszeniu przetargu na projekt remontu torowiska na terenie Konstantynowa Łódzkiego jeszcze w bieżącym roku, była najważniejszą konkretną wiadomością konferencji.
   Dzisiejsza konferencja prasowa to pierwsza prowadzona przez Marlenę Kamińską, nowego rzecznika prasowego. Po spotkaniu pani rzecznik przekazała przedstawicielom mediów materiał prasowy ujmujący omówione tematy. Wkrótce biuletyn zawierający ten materiał ma być kolportowany wśród mieszkańców naszego miasta.
Bernard Cichosz