2019-03-31

PiS w ofensywie

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości o nowej „Piątce PiS”, Wzrost poparcia dla PiS w marcowych sondażach opinii publicznej.

Na wykresie średnia sondażowa: listopad 2015 – połowa marca 2019.
Średnia sondażowa, z marca 2019 (po zapowiedzi nowej „Piątki PiS”) to jeden z najlepszych wyników PiS w całej bieżącej kadencji sejmu.
Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości o nowej „Piątce PiS”
O najnowszych propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości parlamentarzyści tej partii informują na wielu konferencjach prasowych. Jedna z nich odbyła się w Konstantynowie Łódzkim. Na początku marca 2019 poseł Marek Matuszewski zaprosił lokalne media na konferencję prasową na pl. Kościuszki. Mówił o tzw. „nowej piątce PiS”, którą zapowiedzieli Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii.
Nowa „Piątka PiS” to: 1/ rozszerzenie programu 500 plus tak, by obejmował on już pierwsze dziecko; 2/ zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia; 3/ obniżenie podstawowej stawki podatku do 17 proc. i podniesieniu kwoty uzyskania przychodów; 4/„emerytura plus”, czyli plan zakładający wypłatę „trzynastki” dla emerytów i rencistów w wysokości najniższej emerytury; 5/ przywracanie lokalnych połączeń autobusowych (połączone z wielkimi inwestycjami w drogi gminne i powiatowe), które otworzy nowe możliwości komunikacyjne.
Szczególne zainteresowanie przedstawicieli mediów obecnych na konferencji w naszym mieście wzbudziła odbudowa infrastruktury autobusowej i przy okazji przyszłość zawieszonej komunikacji tramwajowej.
Wzrost poparcia dla PiS w marcowych sondażach opinii publicznej
Zapowiedź nowej „Piątki PiS” spotkała się z aprobatą większości Polaków. Okazała się doskonałym elementem ofensywy programowej Prawa i Sprawiedliwości. Dokumentują to marcowe sondaże opinii publicznej. 16 marca 2019 Marcin Pallade zaprezentował sejmową średnią sondażową (zdecydowani wyborcy, zmiana w stosunku do lutego):
PiS 47% (+7)
PO 24% (0)
Wiosna 6% (-7)
Kukiz’15 6% (-1)
PSL 6% (0)
SLD 5% (0)
KORWiN 3% (+1)
Nowoczesna 2% (+1)
Razem 1% (0)

 

Bernard Cichosz