2019-03-31
Coraz bliżej awansu

Coraz bliżej awansu

PIŁKA RĘCZNA Łódzka Liga Młodzików

■ MKS Piotrkowianin II Piotrków Trybunalski – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 23:26 (18:15)
■ KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki zapewnił już sobie medal mistrzostw województwa łódzkiego i jest coraz bliżej awansu do rozgrywek centralnych, w których wystąpią 32 najlepsze zespoły w Polsce.
  
W niedzielę 31 marca 2019 w przedostatniej, XVII kolejce Łódzkiej Ligi Młodzików drugi zespół w tabeli KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki rozegrał mecz z szóstym zespołem w tabeli MKS Piotrkowianin II Piotrków Trybunalski. Po wyrównanym spotkaniu konstantynowianie pokonali piotrkowian 26:23 (15:18). Znów zawodnikom Włókniarza pomogli kibice czyli liczni rodzice, którzy stawili się w Piotrkowie. Bramki zdobyli: Czech Patryk 8, Koryciński Bartosz 6, Niedbała Szymon i Tarała Szymon po 5, Raj Rafał i Markiewicz Aleksander po 1.
   Rozgrywki Łódzkiej Ligi Młodzików dobiegają końca. Wszystkie zespoły mają do rozegrania jedną kolejkę spotkań (niektóre drużyny odrabiają jeszcze zaległości). Włókniarz po dzisiejszym zwycięstwie z piotrkowianami jest coraz bliżej drugiego miejsca w mistrzostwach województwa i awansu do rozgrywek szczebla centralnego (1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli praktycznie mistrzostw Polski młodzików). Włókniarz rozegra jeszcze dwa spotkania, a wygrana w jednym zapewni mu wspomniane sukcesy i awans do 32 najlepszych zespołów w Polsce!
Ostatnie dwa mecze konstantynowian:
Kolejka XII: 2 kwietnia 2019 godz. 16:45 (zaległy)
UKS Anilana III Łódź – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki
Kolejka XVIII: 7 kwietnia 2019 godz. 10:00 (zmieniona godzina!)
KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – Anilana I Łódź
<Aktualizacja: 2019-04-02>

Bernard Cichosz