2019-04-07

Gratulacje od burmistrza

PIŁKA RĘCZNA Łódzka Liga Młodzików

<ZDJĘCIA>
■ KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – Anilana I Łódź 23:17 (12:8)
■ Burmistrz Robert Jakubowski pogratulował młodzikom KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki awansu do rozgrywek centralnych, w których wystąpią 32 najlepsze zespoły piłki ręcznej w Polsce.
W niedzielę 7 kwietnia 2019 w meczu ostatniej, XVIII kolejki Łódzkiej Ligi Młodzików KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki u siebie pokonał UKS Anilana I Łódź 23:17 (12:8). Bramki zdobyli: Koryciński Bartosz 8, Czech Patryk 4, Niedbała Szymon 4, Raj Rafał 3, Tarała Szymon 2, Włodarczyk Mateusz 1, Markiewicz Aleksander 1.
Wśród kibiców na ostatnim meczu zauważyliśmy burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego i jego zastępcę Łukasza Napieralskiego. Po spotkaniu burmistrz pogratulował młodym szczypiornistom sukcesu.
To już koniec rozgrywek Łódzkiej Ligi Młodzików, ale nie koniec rozgrywek mistrzowskich dla KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, wicemistrza województwa łódzkiego. Włókniarz wywalczył awans do rozgrywek szczebla centralnego (1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli praktycznie mistrzostwa Polski młodzików).
Teraz za niecały miesiąc (3-5.05.2019) konstantynowianie będą w stawce 32 mistrzów i wicemistrzów województw (8 grup po 4 zespoły) walczyć o awans do najlepszej szesnastki zespołów piłki ręcznej w Polsce! KKS Włókniarz zagra w Opolu.
Tekst i zdjęcia:Bernard Cichosz