2019-05-02
W przeddzień „epokowego” wykładu szefa Rady Europejskiej wypada zapytać: kim pan jest, panie Tusk?

W przeddzień „epokowego” wykładu szefa Rady Europejskiej wypada zapytać: kim pan jest, panie Tusk?

-------------------------------------------------napisali za nas

Artykuł Stanisława Janeckiego W przeddzień „epokowego” wykładu szefa Rady Europejskiej wypada zapytać: kim pan jest, panie Tusk? opublikowany w portalu wPolityce.pl zawiera wiele interesujących informacji. Kończy się retorycznymi, skierowanymi do każdego Polaka niezwykle istotnymi pytaniami.
/…/ Jako przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyznał UE prawo ingerowania w polskie sprawy, np. 19 stycznia 2016 r. w wystąpieniu w Parlamencie Europejskim. De facto Tusk wspierał koncepcję unii kilku prędkości, co mogło doprowadzić do rozbicia UE i zaszkodzić Polsce. Donald Tusk praktycznie wspierał też przez długi czas politykę zmuszania takich krajów jak Polska do przyjęcia niekorzystnych zasad polityki migracyjnej, w tym płacenia kar za odmowę przyjmowania kwot uchodźców. Od początku 2017 r. Donald Tusk stał się de facto jednym z najważniejszych narzędzi uderzającej w polskie interesy polityki forsowanej m.in. przez Niemcy, Francję czy Holandię i instytucje UE, np. Komisję Europejską, europarlament czy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. A jako przewodniczący RE, który powinien być bezstronny, otwarcie ingerował w wewnętrzne polskie sprawy, np. 17 grudnia 2016 r. w wystąpieniu we Wrocławiu, 19 kwietnia 2017 r. podczas happeningu na Dworcu Centralnym oraz na ulicach Warszawy czy 10 listopada 2018 r. podczas Igrzysk Wolności w Łodzi.
Kiedy Donald Tusk poważnie zajął się polityką, często zachowywał się jak oportunista, przyłączający się do większości z powodu spodziewanych korzyści. Tak zachował się 4 czerwca 1992 r., biorąc udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego. Tak się prezentował podczas bardzo ważnej wizyty w lutym 2008 r. w Moskwie. A po tej wizycie Donald Tusk stał się wręcz agencją reklamową „demokraty” Putina. Ta wizyta skutkowała ślepotą polskich służb na zagrożenia ze strony Rosji, a wręcz wpuszczeniem ich w „kanał” współpracy z Rosją. W polityce wewnętrznej Donald Tusk sprawiał wrażenie, że ulega różnym lobby i grupom interesów, skutkiem czego zamiata pod dywan afery, gdzie naruszone były interesy jego promotorów. Tak było w wypadku afer: hazardowej, stoczniowej, z willą Kwaśniewskich w Kazimierzu, Amber Gold, gdzie wszedł w ostry konflikt interesów z powodu zatrudnienia syna Michała w spółce córce OLT Express czy w związku z aferą VAT, na której Polska straciła ponad 250 mld zł. Kim jest zatem Donald Tusk? Odniósł niewątpliwy sukces osobisty. Ale co Polska na tym zyskała?
autor: Stanisław Janecki
Publicysta tygodnika „Sieci".
Autor zdjęcia: Fratria via wPolityce.pl
Link do całego artykułu w lewej szpalcie w ramce Napisali za nas.

 

POLECAMY TEŻ:
No to pozamiatane! Polacy wypowiedzieli się na temat powrotu Tuska do polskiej polityki! Opozycja w żałobie!