2019-05-05
16. matura w LOdD

16. matura w LOdD

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim, ul. Kilińskiego 75

■ Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych wizytówką Konstantynowa Łódzkiego.
W poniedziałek, 6 maja 2019, podobnie jak w całej Polsce, w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim, ul. Kilińskiego 75 (po raz drugi w nowej siedzibie) zacznie się egzamin maturalny. Będzie to już szesnasta matura od założenia w naszym mieście tej placówki w roku 2002.
LOdD to jedyna tego typu placówka w powiecie pabianickim. W tym roku o świadectwa maturalne ubiegać się będzie 34 abiturientów nie tylko z Konstantynowa Łódzkiego, ale również z Lutomierska, Aleksandrowa Łódzkiego, Szadku, a nawet z Łasku i Zduńskiej Woli i co szczególnie interesujące aż kilkunastu z Łodzi. Od czasu wygaszenia Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia w Konstantynowie Łódzkim konstantynowskie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych stało się, nie tylko edukacyjną, wizytówką naszego miasta.
W Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia ostatnia matura miała miejsce przed dwoma laty. Funkcjonujące od 1954 roku LO zakończyło istnienie 31 sierpnia 2017.
BC