2019-05-11
LOdD z WIELKIM BILETEM 2019

LOdD z WIELKIM BILETEM 2019

W minionym roku w I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim odbył się 15. egzamin maturalny. Teraz trwa 16. matura.

W sobotę, 11 maja 2019 podczas uroczystego wręczenia abiturientom świadectw ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim prowadzący szkołę Beata i Krzysztof Wielkopolanowie odebrali WIELKI BILET 2019 miesięcznika „Wiadomości - 43bis”. Wyróżnienie, jak zapisano na dyplomie, przyznano I Liceum Ogólnokształcącemu dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim, edukacyjnej wizytówce naszego miasta – za ponad 15 lat ustawicznej pracy na rzecz dobra mieszkańców i rozwoju miasta. Nagrodę honorową konstantynowskiego miesięcznika wręczył redaktor naczelny Bernard Cichosz.
I Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim istnieje od roku 2002. To jedyna tego typu placówka w powiecie pabianickim. Uczęszczają do niej osoby nie tylko z Konstantynowa Łódzkiego, ale również np. z Lutomierska, Aleksandrowa Łódzkiego, Szadku, a nawet z Łasku i Zduńskiej Woli oraz co szczególnie interesujące aż kilkanaście z Łodzi. Od czasu wygaszenia Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia w Konstantynowie Łódzkim konstantynowskie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych stało się, nie tylko edukacyjną, wizytówką naszego miasta.
W Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia ostatnia matura miała miejsce przed dwoma laty. Funkcjonujące od 1954 roku LO zakończyło istnienie 31 sierpnia 2017.
…….................
WIELKI BILET, nagroda honorowa redakcji konstantynowskich „Wiadomości - 43bis” została w bieżącym roku przyznana po raz 26. Podsumowuje ona inicjatywy i przedsięwzięcia wyróżnionego podmiotu mające miejsce w okresie do zakończonego roku kalendarzowego. Stąd, w odniesieniu do LOdD, podkreślenie ponad 15 lat funkcjonowania szkoły, która w roku 2018 przeprowadziła 15. egzamin maturalny. Teraz trwa tu 16. matura.
Drugim laureatem WIELKIEGO BILETU 2019 została Ewa Pydyszewska, której nagrodę redakcja planuje wręczyć podczas spotkania organizowanego przez UKS Piątka Konstantynów Łódzki.
WIELKI BILET jest przyznawany cyklicznie, zazwyczaj na początku roku. Po raz pierwszy laureatów wyróżnienia ogłoszono w roku 1994. Od roku 2016 ogłoszenie nazwisk zdobywców WIELKIEGO BILETU następuje już bez uroczystej oprawy (w ostatnich latach była to gala w Hotelu Kacperski).
Bernard Cichosz