2019-05-14
Noc Muzeów w Bibliotece Piłsudskiego

Noc Muzeów w Bibliotece Piłsudskiego

18 maja 2019 r. (sobota), w godz. 18.00-24.00

Od tradycji do nowoczesności!
Na odwiedzających w tę wyjątkową noc czeka moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Średniowieczne skryptorium – odkryj najstarsze i najciekawsze obiekty z kolekcji starych druków, rękopisów, kartografii, grafiki i fotografii. (Dział Zbiorów Specjalnych)
Świat komiksów – zdobądź certyfikat „Znawcy Komiksów”, weź udział w quizach i zabawach, zrób sobie zdjęcie na fotościance z Supermenem. (Dział Zbiorów Specjalnych)
Kodowanie bez tajemnic – zaprzyjaźnij się z robotem edukacyjnym PHOTON, odkryj podstawy programowania, koduj łatwo i przyjemnie. Zostań geniuszem kodowania - wiek nie gra roli! (Hol główny)
Kryminalne zagadki – weź udział w muzyczno-filmowych konkursach z detektywem X, który z niejednej osoby wyciągnie poprawne odpowiedzi, pomóż agentce Y odnaleźć jednego z najgroźniejszych członków gangu o pseudonimie „Muzykant”. (Dział Zbiorów Audiowizualnych)
Zdobądź licencję prywatnego detektywa - uzyskanie tego elitarnego certyfikatu będzie możliwe po pozytywnym zaliczeniu egzaminu praktycznego ułożonego przez sławną detektyw pannę Marple. (Dział Zbiorów Audiowizualnych)
Bookface – weź udział w grze fotograficznej – stwórz obraz lub fotografię, będącą połączeniem sylwetki i odpowiednio dopasowanej okładki książki. Przygotowane do zdjęć powieści będą czekały w Bibliotece (Hol przy Czytelni Głównej)
Zdobądź naszą kartę – zapisz się do Biblioteki i korzystaj z ponad 850 tysięcy naszych zbiorów!

Jak nas znaleźć:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
ul. Gdańska 100/102
Dział Zbiorów Specjalnych – wejście B, w podwórku
Hol główny i hol przy Czytelni Głównej – wejście główne A
Dział Zbiorów Audiowizualnych – wejście C, parter