2019-05-12
Wszyscy zasłużyli na medal

Wszyscy zasłużyli na medal

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI XIII Bieg Wdzięczności, 12 maja 2019

W niedzielę, 12 maja 2019 w Konstantynowie Łódzkim odbył się XIII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II. Tym razem konstantynowskie zawody nie są włączone do CYKLU BIEGÓW O PUCHAR MARSZAŁAKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
Do XIII Biegu Wdzięczności zgłosiło się ponad 1000 uczestników. Za udział w biegu głównym każdy otrzymał medal. W innych wyścigach medale czekały na najlepszych.
Tradycyjnie już biegały dzieci kilkuletnie i dorośli, nawet w bardzo słusznym wieku. Trasę pokonali niepełnosprawni. Uczestniczyli też rodzice z dziećmi (niekiedy z niemowlętami w wózkach).
Konstantynowskie święto biegania jest zawsze imprezą sprawnie przeprowadzoną. Organizatorom i współorganizatorom (Uczniowski Klub Sportowy Piątka Konstantynów Łódzki • Gmina Konstantynów Łódzki • Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim) pomagali liczni wolontariusze. Wyniki sportowe to domena sędziów. Nad porządkiem i bezpieczeństwem na trasie czuwali: Straż Miejska, Policja, służby medyczne. Tegorocznych uczestników do udziału zachęciła dobra pogoda. Na pewno niemałą zachętą były liczne nagrody losowane wśród wszystkich uczestników zawodów. Imprezę tradycyjnie poprzedziła Msza święta dla uczestników zawodów w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Tekst i zdjęcie: Bernard Cichosz
<Aktualizacja: 2019-05-15>
POLECAMY:
Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II Konstantynów Łódzki
<WYNIKI biegów>