2019-05-23
Z przyjacielem jest weselej

Z przyjacielem jest weselej

Wielki finał konkursu bibliotecznego w Konstantynowie Łódzkim

W środę 22 maja 2019 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprosiła wszystkich 111 uczestników XXV Miejskiego Bibliotecznego Konkursu Plastycznego, zatytułowanego „Z przyjacielem jest weselej” na uroczystą Imprezę Finałową. W konkursie uczestniczyły dzieci z konstantynowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Nasi mali goście przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i przyjaciół.
Spotkanie zaczęliśmy barwnym widowiskiem teatralnym pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”, w wykonaniu Teatru Króla z Łodzi. Przedstawienie bardzo podobało się dziecięcej widowni, która z dużym zainteresowaniem śledziła przygody Mrówki, Pajęczycy, Pszczoły i Świerszcza, wyrażając swoje emocje i podpowiadając bohaterom jak mają się zachować.
Ten wesoły spektakl, z pomocą bajkowych bohaterów, przekazał dzieciom ważną myśl, że każdy z nas jest inny, każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia i powinniśmy się nawzajem szanować.
W drugiej części spotkania, nadeszła z niecierpliwością wyczekiwana chwila ogłoszenia wyników konkursu. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Julia Zubkiewicz, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5; Ewa Jabłońska, dyrektor Biblioteki Miejskiej; Jadwiga Michalska, kierownik Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Prace oceniane były w 4 grupach wiekowych.
Jury przyznało 14 nagród równorzędnych i 1 nagrodę główną, a wszyscy pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali podziękowania w postaci książek. Dzięki tegorocznemu konkursowi wiemy, jakie książki o przyjaźni warto przeczytać! Wystarczy przyjść do Biblioteki i obejrzeć wystawę prac konkursowych.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.
Impreza została zorganizowana w ramach projektu własnego Biblioteki „Wielki świat w małej bibliotece – ciekawi goście, pasjonujące wydarzenia w konstantynowskiej bibliotece”, realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego 2019 r.
LAUREACI KONKURSU:
♦ nagroda główna:
– Kucharska Maria
♦ grupa I (dzieci w wieku 3-5 lat):
– Baranowicz Michał
– Boruc Zuzanna
– Kołodziejczyk Igor
♦ grupa II (dzieci w wieku 6-7 lat):
– Sak Weronika
– Waberski Maks
– Plewiński Bartosz
– Ludwisiak Lena
♦ grupa III (dzieci w wieku 8-10 lat):
– Wosiak Amelia
– Dworzyńska-Frydrych Milena
– Sobczyńska Natalia
– Garnys Krystian
– Kotarska Emilia
♦ grupa IV (dzieci w wieku 11-12 lat):
– Marciniak Michalina
Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu, dziękujemy wszystkim gościom i życzymy Wam, żeby przyjaźń z książkami była jedną z najważniejszych przyjaźni w Waszym życiu!

<Materiał Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim>

Link do filmu z finału>>>