2019-06-04
Spotkanie z Ewą Chotomską

Spotkanie z Ewą Chotomską

„Fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego” – spotkanie z Ewą Chotomską w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim
We wtorek 4 czerwca 2019 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Ewę Chotomską, znaną pisarkę i scenarzystkę oraz autorkę popularnych piosenek dla dzieci.
Z panią Ewą spotkały się w bibliotece, dzieci z klas II Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.
Ciekawe rozmowy, wesołe piosenki, zabawa i … oczywiście książki - tak można w skrócie podsumować nasze spotkanie.
Pani Ewa zabrała nas w barwny świat swoich wierszy i książek. Były też mini konkursy z nagrodami, a całość spotkania ilustrowały radosne i jak się okazało, dobrze nam znane piosenki, autorstwa naszego gościa, które razem śpiewaliśmy. Pani Ewa podzieliła się też z nami, osobistymi wspomnieniami o swojej mamie, Wandzie Chotomskiej, jednej z najsłynniejszych polskich pisarek dla dzieci.
W drugiej części spotkania, był czas na zadawanie pytań, zakup książek i autografy.

W podziękowaniu za tak barwne i pełne muzyki „spotkanie z fantazją”, pani Ewa otrzymała od dzieci pamiątkową laurkę i piękny bukiet róż.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu własnego biblioteki pod nazwą „Wielki świat w małej bibliotece”, realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego 2019

Link do filmiku>>>
<Materiał MBP w Konstantynowie Łódzkim>
<Aktualizowane: 2019-06-13>